Trwa ładowanie...

Za darmo: 28. Bieg Niepodległości. Nie przegap zapisów!

Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego odbędzie się również bieg Mila Niepodległości na dystansie 1918 metrów.

Za darmo: 28. Bieg Niepodległości. Nie przegap zapisów!
db6whq2
db6whq2
O północy z piątku na sobotę, z 14 na 15 października, rozpoczną się zapisy do 28 edycji Biegu Niepodległości. Na zawodników czeka pula 15 tysięcy pakietów startowych. Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego odbędzie się również bieg Mila Niepodległości na dystansie 1918 metrów.

Zapisy

Rejestracja do 28. Biegu Niepodległości rozpocznie się w nocy z 14 na 15 października dokładnie o północy. By znaleźć się na liście startowej wystarczy zalogować się lub wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl .

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Opłacony pakiet można odebrać od 19 października do 10 listopada w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej) . Uwaga! W dniach 10 i 11 Listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

db6whq2

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę techniczną. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój, posiłek regeneracyjny i dyplom do pobrania ze strony internetowe.

Szczegółowe informacje dotyczące Biegu Niepodległości, w tym m.in. terminarz funkcjonowania biura zawodów można znaleźć na stronie aktywnawarszawa.waw.pl/bieg-niepodleglosci .

Trasa biegu
Tradycyjnie już start biegu zlokalizowany będzie u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11 wystartują biegacze. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem pośrednim (handbike napędzane poprzez łańcuch), a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking i zawodnicy na zwykłych wózkach aktywnych.

Podobnie jak w latach minionych trasa biegu przebiegać będzie centralnymi ulicami Warszawy. Atestowana trasa będzie poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking i na wózkach aktywnych mający do pokonania krótszą trasę (6,5 kiolmetra) nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

db6whq2

Przed głównymi zawodami, o godz. 10.35, odbędzie się bieg Mila Niepodległości na dystansie 1918 metrów. W zmaganiach udział wezmą uczniowie klas pierwszych z gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawody te odbędą się na podstawie oddzielnego regulaminu.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl . Nowości na temat Biegu Niepodległości można śledzić na portalu Facebook oraz na wydarzeniu .

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W dniu biegu tj. 11 listopada uczestnicy 28. Biegu Niepodległości mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską na terenie Warszawy (w obrębie pierwszej strefy biletowej) za okazaniem numeru startowego.

Źródło: UM Warszawa
db6whq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6whq2