Trwa ładowanie...

Za darmo: 5 dni z kinem niezależnym w Kinotece

Dziś rusza Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

Za darmo: 5 dni z kinem niezależnym w Kinotece
d2qcg43
d2qcg43

Dzisiaj w Kinotece rozpocznie się 11. edycja Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. J.Machulskiego. Festiwal potrwa do niedzieli. MFNFF to jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Definicja „niezależności” w przypadku festiwalu traktowana jest dosyć szeroko - mówią organizatorzy - w konkursie prezentowane są zarówno etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie. Tematyka i konwencja prezentowanych filmów jest dowolna. Jedyne ograniczenie to niekomercyjność filmu oraz zgodność z profilem imprezy (filmy fabularne). Podczas festiwalu odbywają się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im.Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym.

W tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział ponad 20 filmów. Zobaczymy m.in.: „Szukając gwiazd" reż. Filip Luft, „Koleżanki" reż. Sylwester Jakimow, „I have a boat" reż. Nathan Nil, „Droga na drugą stronę" reż. Anca Damian. Filmy oceni jury w składzie: reżyser Janusz Zaorski, dziennikarka filmowa Anna Wróblewska oraz redaktor serwisu stopklatka.pl Krzysztof Spór. Odbędzie się także* pokaz niezależnych teledysków, panorama kina ukraińskiego oraz retrospektywa festiwalu partnerskiego - Faludi International Youth Film Festival and Photo z Węgier.*

Festiwal to także wydarzenia towarzyszące:
- Wykłady: „Cięcie i klejenie - kilka słów o montażu i postprodukcji", „Co to takiego scenariusz filmowy?" „I kto tu rządzi? - podstawy reżyserii w filmie fabularnym".
- „Filmowa Gra Planszowa" - projekt edukacyjny skierowany do uczniów, uczestników dyskusyjnych klubów i kół filmowych. Celem gry jest zapoznanie młodych ludzi z wybranymi dziełami filmowymi i uświadomienie miejsca oraz funkcji filmu w kulturze współczesnej w kontekście innych sztuk i środków komunikowania masowego.
- Szkolenie Central Poland - Business Support Network EEN – dotyczące m.in. tego jak pozyskiwać fundusze na własną działalność gospodarczą.
Szczegółowy program na stronie festiwalu.

Kinoteka, pl. Defilad 1
7-11 listopada 2012

wstęp wolny

d2qcg43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qcg43