Trwa ładowanie...
Tomasz Jakubowski
12-10-2012 12:00

Za darmo: AFROBAJE dla dzieci

Afrykańskie familijne warsztaty bajkowo-muzyczne

Za darmo: AFROBAJE dla dzieci
d3ls3as
d3ls3as

Dom Kultury TuPraga organizuje dla dzieci i ich rodziców w najbliższą niedzielę ciekawe zajęcia. Warsztaty będą oscylować wokół sudańskiej bajki o motylu i gąsienicy, na podstawie której uczestnicy ułożą tekst piosenki. Utwór zostanie także zaaranżowany na afrykańskie instrumenty i nagrany przez uczestników warsztatów i zaproszonych muzyków. Piosenka znajdzie się również na płycie z bajkami i baśniami z różnych stron świata, czytanymi przez dzieci.

Zajęcia prowadzą muzycy i autorzy piosenek, pasjonaci kultury afrykańskiej: Mamadou Diouf i Gwidon Cybulski.

Mamadou Diouf – wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce, z wykształcenia lekarz weterynarii, śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku, współtwórca portalu www.afryka.org. W marcu 2011 Mamadou wydał swoją pierwszą książkę w języku polskim, "Małą książkę o rasizmie" dla dzieci, wydawnictwa - "Czarna Owca".

d3ls3as

Gwidon Cybulski - multi-instrumentalista – specjalizuje się w grze na instrumentach etnicznych takich jak: balafon, ngoni, didgieridoo, djembe, conga, choć nie jest mu obca gra na bardziej tradycyjnych instrumentach takich jak: gitara, czy harmonijka ustna. Jest kompozytorem muzyki inspirowanej głównie motywami afrykańskimi oraz autorem tekstów piosenek, które wykonuje.

d3ls3as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ls3as