Trwa ładowanie...

Za darmo: badania anty - HCV

Akcja trwa tylko do końca roku - warto się pospieszyć!

Za darmo: badania anty - HCV
d40xqxa
d40xqxa

Tylko do końca roku warszawiacy mają szansę na wykonanie bezpłatnego badania w kierunku Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C. Testy dostępne są aż w 13 placówkach laboratoriów Synevo Medicover oraz ALAB. Na chętnych czeka około 1400 testów. Akcja realizowana jest w ramach kampanii edukacyjnej „Cichy Zabójca WZW C. Działa w ukryciu Twoja niewiedza utrzymuje go przy życiu” .

Z badań mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy i okolic, w wieku od 18-60 lat, którzy dotychczas nie byli leczeni w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Warunkiem jest okazanie dowodu tożsamości podczas rejestracji.

Dlaczego warto zrobć takie badania? Wirusowe zapalenie wątroby typu C zwane jest cichym zabójcą, gdyż zakażenie najczęściej przebiega bezobjawowo. Do zakażenia może dojść w trakcie każdego naruszenia ciągłości tkanek, zarówno w czasie zabiegów medycznych, jak i niemedycznych, np. podczas wizyty u kosmetyczki, stomatologa czy w studiu tatuażu. Jedynym skutecznym sposobem walki z WZW C jest wczesne wykrycie choroby poprzez wykonanie prostego badania krwi na obecność przeciwciał anty-HCV i rozpoczęcie leczenia w jak najwcześniejszym stadium.

Według szacunków Polskiej Grupy Ekspertów HCV potwierdzonych badaniami, w Polsce zakażonych WZW typu C może być ok. 730 000 osób, czyli 1,9 % populacji, przy czym zdiagnozowanych do tej pory zostało jedynie kilka procent z nich. Pozostała większość pozostaje anonimowa. Uwzględniając te szacunki należy się spodziewać, że w województwie mazowieckim przeciwciała anty-HCV mogą występować u około 100 000 mieszkańców, a* w samej Warszawie liczba ta może wynosić około 30 000 osób.*

d40xqxa

Więcej informacji oraz pełna lista placówek wykonujących badania na TEJ stronie lub w serwisie Facebook .

d40xqxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40xqxa