Trwa ładowanie...
d4gsn84

Za darmo: badania znamion w Wojskowym Instytucie Medycznym. "Rak skóry - krzyk skóry"

Akcja, której celem jest wczesne wykrywanie nowotworów skóry, potrwa od godziny 10.00 do 17.00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: badania znamion w Wojskowym Instytucie Medycznym. "Rak skóry - krzyk skóry"
d4gsn84

W poniedziałek w Wojskowym Instytucie Medycznym można bezpłatnie zbadać znamiona na skórze. Akcja, której celem jest wczesne wykrywanie nowotworów skóry, potrwa od godziny 10.00 do 17.00.

Profesor Witold Owczarek - kierownik kliniki dermatologii WIM powiedział, że jeżeli znamię ma dziwny kolor, kształt lub uległo przemianie - specjalista powinien je obejrzeć za pomocą dermatoskopu. Profesor Owczarek dodał, że jeżeli jakaś zmiana utrzymuje się dłużej, niż 2-4 tygodnie i nie ulega wygojeniu - trzeba zgłosić się do lekarza.

Najczęstsze nowotwory skóry - to rak podstawnokomórkowy i czerniak. Lekarze podkreślają, że zmiany nowotworowe wcześnie rozpoznane dają szansę na całkowite wyleczenie. Głównym czynnikiem wpływającym na zwiększoną zachorowalność na raka skóry jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, w tym oparzenia słoneczne przebyte w ciągu życia.

d4gsn84

Akcja w Wojskowym Instytucie Medycznym prowadzona jest w ramach kampanii edukacyjnej "Rak skóry - krzyk skóry" organizowanej przez Polską Unię Onkologii.

Źródło: IAR

Przeczytajcie również: Rewolucja na warszawskich ulicach. Trwają testy nowych autobusów

d4gsn84

Podziel się opinią

Share

d4gsn84

d4gsn84