Trwa ładowanie...
ochota

Za darmo: badanie serca i konsultacje lekarskie

Na pokładzie mobilnej przychodni można zbadać serce i skonsultować się z lekarzem

Share
Za darmo: badanie serca i konsultacje lekarskie
d1ge0ym

Wielu warszawiaków narzeka na długie terminy wizyt u kardiologa w przychodniach państwowych. Teraz mogą skorzystać z bezpłatnego badania EKG i konsultacji lekarskiej. Taka okazja będzie już w sobotę, 13 grudnia w godz. 9:00-17:00 na Ochocie . Kardiobus stanie przy ul. Radarowej 4B.

Przeczytajcie też: Bemowo rozdaje mieszkańcom choinki!****

- Do tej pory kilkakrotnie zdiagnozowaliśmy stan przedzawałowy, a w przypadku młodych osób – także bradykardię - informuje Wawalove.pl Paweł Klimczak z Fundacji Dr.Max. Kampania 1000 serc trwa nieprzerwanie w całej Polsce od 16 października i potrwa aż do 19 grudnia. W tym czasie KardioBus zatrzymał się ponad 20 razy, aby zbadać serca mieszkańców większych i mniejszych miejscowości.

d1ge0ym

Wystarczy pojawić się na miejscu stacjonowania autobusu, by się zbadać.

Jak wygląda badanie?

Badanie EKG to szybkie i bezinwazyjne badanie rejestrujące elektryczną pracę serca. Na tej podstawie zostaje wydrukowany elektrokardiogram analizowany przez specjalistę. Pacjent do badania nie musi się przygotowywać z wyprzedzeniem. Do klatki piersiowej, rąk i nóg zostają przyklejone elektrody, a samo badanie trwa kilka minut. Podczas kampanii lekarz przyjmujący w KardioBusie nie wymaga skierowania ani rejestracji. Po badaniu pacjentowi wręczana jest karta, na której zapisane są wyniki. Oprócz tego możliwa jest również konsultacja medyczna związana z prowadzonym przez pacjenta trybem życia oraz samopoczuciem na co dzień.

Do udziału w akcji zaproszone są przede wszystkim osoby po 40. roku życia, z nadwagą, palące, prowadzące siedzący tryb życia lub chorujące na cukrzycę. Ponadto mile widziany jest każdy, kto chce sprawdzić, jak pracuje jego serce lub zauważył u siebie niepokojące objawy jak: szybka męczliwość, duszności, kołatanie serca lub ból za mostkiem.

*Choroby układu sercowo-naczyniowego to w Polsce przyczyna 50% zgonów. *Najwięcej, bo ponad 700 tysięcy osób walczy z niewydolnością serca, a ponad 200 tysięcy rocznie przechodzi zawał. Badanie EKG umożliwia analizę pracy najważniejszego organu w naszym organizmie, a na tej podstawie określenie jakie kroki należy podjąć, aby zapobiec potencjalnym chorobom układu sercowo-naczyniowego.

d1ge0ym

Podziel się opinią

Share
d1ge0ym
d1ge0ym