Trwa ładowanie...

Za darmo: Badanie wzroku na Dworcu Centralnym

Każdy z nas posiada kilka lub kilkanaście par butów. A ile mamy par okularów?
Share
Za darmo: Badanie wzroku na Dworcu Centralnym
d19h304

285 milionów ludzi na świecie cierpi na zaburzenia widzenia, z czego 39 milionów to osoby niewidome. Wadę wzroku ma dziś połowa dorosłych Polaków. Jednocześnie ocenia się, że 80% wad wzroku można skutecznie skorygować. Systematyczne badanie oczu pozwala je wcześnie wykryć i odpowiednio leczyć.

Z miłą chęcią informujemy, że na Dworcu Centralnym odbędą się bezpłatne badanie wzroku. Warszawiacy będą mogli skontrolować wzrok w czwartek, 9 października.w godzinach 9.00 – 19.00 w hali głównej Dworca Centralnego.

Eksperci przeprowadzą badania z użyciem specjalistycznej aparatury, postawią wstępną diagnozę i doradzą w odpowiednim doborze szkieł korekcyjnych. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni, w każdym wieku. Badanie potrwa ok. 15 minut. Nie jest inwazyjne, udział w nich jest bezpłatny.

d19h304

- Dla dużej części Polaków podstawową formą oceny jakości widzenia jest samoocena – mówi ekspert z Pracowni Fizyki Widzenia i Optometrii UAM, prof. Ryszard Naskręcki – 2/3 Polaków twierdzi, że widzi dobrze lub bardzo dobrze, chociaż połowa z nich nie była konsultowana optycznie lub ich okulary czy soczewki kontaktowe nie są dostosowane do obecnej wady wzroku. W efekcie, pomimo, że co drugi Polak korzysta z okularów lub soczewek kontaktowych, wciąż co czwarty ma problem z przeczytaniem gazety czy książki.

Dodatkowe wyzwania wiążą się z trendem do starzenia się społeczeństw. - Szacuje się, że już w 2030 r. co czwarty kierowca na europejskich drogach będzie miał więcej niż 65 lat – dodaje prof. Naskręcki. Tylko w 2012 roku koszty wypadków drogowych w Wielkiej Brytanii, spowodowanych słabym widzeniem kierowców, przekroczyły 55 mln dolarów.

d19h304

Podziel się opinią

Share
d19h304
d19h304