Trwa ładowanie...

Za darmo: Baśnie skandynawskie (spotkanie dla dorosłych)

Kiedy ludzie nie potrafili czytać ani pisać, wszystkie historie i opowieści przekazywane były ustnie. Także baśnie. Wieczorami wszyscy zbierali się wokół bajarza czy bajarki i słuchali... a było czego!

Za darmo: Baśnie skandynawskie (spotkanie dla dorosłych)
d3eanq6
d3eanq6

Kiedy ludzie nie potrafili czytać ani pisać, wszystkie historie i opowieści przekazywane były ustnie. Także baśnie. Wieczorami wszyscy zbierali się wokół bajarza czy bajarki i słuchali... a było czego! Klubokawiarnia Grawitacja zaprasza na spotkanie z baśniami skandynawskimi. Dorośli (!) będą mogli posłuchać niezwykłych historii 19 listopada, we wtorek, o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Baśnie skandynawskie dotyczą różnych, śmiesznych historiach z życia wsi, bywają w nich stwory takie jak trolle, czy olbrzymy, a także pełne są magicznych przedmiotów. Takie połączenie musi skutkować opowieścią trzymającą w napięciu, wprawiającą w dobry humor i często napominającą - jak dobrze żyć. Dowiecie się, co zrobił Dziadunio ze wsi, gdy trafił na cwaniaczków, czemu nie korzystać z przeprawy w Dybenfart albo jakie skutki niesie nieroztropne wypowiadanie życzeń, kiedy ma się tylko 3 do wykorzystania….

Spotkanie z baśniami nawiązuje również do dawnej tradycji wspólnego spędzania czasu, kiedy to ludzie zbierali się wspólnie podczas opowieści bajarza i słuchali trwając w skupieniu. Nie było przecież telewizji czy komputerów. Spotkanie z baśniami to zarówno dla opowiadającego, jak i dla słuchających - kontakt z drugim człowiekiem. Wymiana myśli. Okazja do rozmowy.

d3eanq6

Opowiada: Szymon Góralczyk
Ilustracja muzyczna: Julia Rauhut

Zobacz także: Nowe murale Loesje!

d3eanq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eanq6