Trwa ładowanie...

Za darmo: „Chłodna na żywo”

Koncerty w każdą lipcową sobotę!

Share
Za darmo: „Chłodna na żywo”
d1al7rv

Urząd dzielnicy Wola postanowił umilić wakacje w mieście cyklem koncertów „Chłodna na żywo” zorganizowanym na odnowionej ulicy Chłodnej. Muzyczne spotkania będą odbywać się w każdą lipcową sobotę o godzinie 19: 00 na deptaku zrewitalizowanej części ulicy Chłodnej. Cykl prezentuje się następująco:

5 lipca – koncert zatytułowany, „Ale …. i nie tylko” piosenek Edith Piaf, do których zaśpiewa Anna Sroki-Hryń przy akompaniamencie Janusza Tylmana na pianinie.
12 lipca – „Poemat o Chopinie” w wykonaniu Bożeny Sitek potomkini Marii Wodzińskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. Tego wieczoru będziemy mogli wysłuchać preludiów, mazurków, walców, nokturnów, a także usłyszeć historię Chopinia.
19 lipca - "Dziewczęta z tamtych lat" w wykonaniu Natalii Kovalenko (sopran), Kiry Płonczyńskiej (sopran) , na fortepianie zagra Andrzeja Płonczyński.

Cykl kończy się 26 lipca, koncertem „Najpiękniejsza polska muzyka filmowa”. Usłyszymy tematy z najpopularniejszych polskich filmów i seriali takich jak: „Polskie Drogi”, „Dom”, „Janosik”, „Noce i Dnie”, „Pan Tadeusz”, „Ogniem i mieczem” i nie tylko. Utwory zostaną zagrane na skrzypcach przez Kamilę Malik i na fortepianie przez Włodzimierza Trzeciaka. Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

d1al7rv

Posłuchajcie jednego z najładniejszych walców Fryderyka Chopina, op. 64 Nr 1, znanego jako "Minutowy".

d1al7rv

Podziel się opinią

Share
d1al7rv
d1al7rv