Trwa ładowanie...

Za darmo: Chopin w wersji animowanej!

To już druga odsłona cyklu poświęconego związanemu z Warszawą kompozytorowi

Za darmo: Chopin w wersji animowanej!
d3cscjy
d3cscjy

Życie i twórczość znanego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina obrazowano już w kinie na wiele sposobów. To nie tylko laurki ku jego czci, sentymentalne biografie czy ścieżki dźwiękowe wspierające znakomite obrazy, które weszły do kanonu kina. To również Chopin w wersji animowanej!

We wtorek 9 grudnia 2014 r. o godz. 18:00 polecamy wam drugą odsłonę cyklu "Chopin w kinie", a w niej bardzo odważne formy eksperymentalne, które na pewno pozwolą spojrzeć na postać Chopina od nietypowej strony. Podczas spotkania będzie można obejrzeć dwie ciekawe animacje.

d3cscjy

Pierwszą z nich będzie "Nowy Janko Muzykant" w reżyserii Jana Lenicy. W filmie z 1960 r. bohater w ludowej stylizacji krążył przy dźwiękach muzyki Chopina w... przestworzach. Czy naiwny bohater lektur szkolnych powie nam coś o kryzysie duchowym wczesnego PRL?

Drugim obrazem będzie eksperyment "Szop szop szopę", czyli przegląd narodowych mitów oraz historia Polski w pigułce. Z jednej strony ten film to zachęta do słuchania muzyki Chopina, ale jednocześnie składnia do rozważań nad miejscem sztuki w naszym życiu.

Gościem tego spotkania będzie dr hab. Iwona Sowińska – pracownik naukowy Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka prac dotyczących historii i teorii filmu, muzyki filmowej oraz kina współczesnego, w tym książek takich jak "Chopin idzie do kina", czy "Dźwięki i obrazy. O słuchaniu filmów".

Spotkanie odbędzie się w ramach "IQ CHOPIN" -czyli niezwykłych spotkań* z kinem, sztuką, historią i muzyką, które łączy jedna postać i fenomen: osoba i twórczość Fryderyka Chopina. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:00 w *Muzeum Fryderyka Chopina.

d3cscjy

Wstęp bezpłatny po dokonaniu rezerwacji pod numerem tel. (22) 44 16 251/252 lub e-mailowo: bilety.muzeum@nifc.pl. Rezerwacje do odebrania w kasie bezpośrednio przed spotkaniem. Więcej na: www.pl.en.chopin.nifc.pl.

d3cscjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cscjy