Trwa ładowanie...

Za darmo: Czarna Offca

Przegląd teatrów offowych potrwa do końca tygodnia

Za darmo: Czarna Offca
d2chnvg
d2chnvg

Po pięcioletniej przerwie do stolicy wróciła Czarna Offca, czyli przegląd warszawskich teatrów offowych. Wyróżnkiem Offcy są prezentacje teatralne oparte na ruchu, tańcu, plastyce, muzyce i innych środkach pozasłownych. Stanowią one idealną przeciwwagę dla spektakli prezentowanych stale w teatrach repertuarowych, a także są prawdziwymi perełkami teatralnego offu.

Różnorodna forma wypowiedzi poszczególnych grup i ciekawe podejście do tematów nurtujących twórców mogą pobudzać do aktywnej twórczości teatralnej młodzież, która jest głównym widzem spektakli.

W ramach Offcy pokazywane są spektakle nieuciekające od rzeczywistości. Poprzez tematykę przedstawień i swoją dotychczasową postawę (czyli pracę nad sobą w ramach niewielkich grup funkcjonujących w dużym mieście) warszawskie teatry offowe zapraszają widzów do dyskusji o roli teatru i twórczości. Przegląd jest więc miejscem konfrontacji i dialogu warszawskich zespołów z publicznością a także potwierdzeniem zasadności takiej właśnie formy działalności.

Do tej pory zaprezentowały się na Offcy takie warszawskie zespoły jak: Studium Teatralne, Teatr Academia, Unia-Teatr Niemożliwy, Komuna Otwock,Teatr Akt, Teatr Bretoncaffe, Teatr Limen,Towarzystwo Prze-Twórcze, Teatr Mimo.

d2chnvg

Spektakle odbędą się w prawobrzeżnej Warszawie w siedzibach Teatru Akt i Teatru
Academia. Zgodnie z czarnoofcową tradycją wstęp na spektakle jest wolny (decyduje kolejność zgłoszeń).

Polecamy - WIĘCEJ

d2chnvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chnvg