Trwa ładowanie...

Za darmo: "Czwartki na plus!"

To cykl profesjonalnych zajęć przygotowanych z myślą o ludziach żyjących z HIV - heteroseksualnych dorosłych, mężczyznach uprawiających seks z mężczyznami, a także dla rodziców seropozytywnych dzieci

Za darmo: "Czwartki na plus!"
d3ee4sw
d3ee4sw

Pacjenci seropozytywni oraz ich najbliżsi mogą wziąć udział w profesjonalnych spotkaniach opracowanych i prowadzonych prze lekarzy oraz trenerów personalnych. Dzięki nim dowiedzą się jak nie zarazić innych, jak mówić o swoim zakażeniu oraz co warto wiedzieć o diagnostyce i leczeniu - czytamy na stronie pulsmedycyny.pl .

Cykl specjalnych szkoleń pod hasłem "Czwartki na plus!" są to zajęcia opracowane z myślą o osobach z różnych grup społecznych, żyjących z wirusem HIV . Zajęcia będą sie odbywały w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca. Spotkania podzielone będą na dwie części – informacyjno-medyczną, prowadzoną przez lekarzy wirusologów, a także psychoedukacyjną prowadzoną przez trenera tzw. umiejętności miękkich. Finansowane są z grantu przyznanego na ten cel przez kapitułę konkursu Pozytywnie Otwarci.

Planuje się, że w warsztatach weźmie w 2014 roku udział od 300 do 500 osób.

To bardzo dużo. Cieszę się, bo ostatnio pieniędzy starczyło nam tylko na kilka miesięcy (...) Rzecz jest o tyle ważna, że Warszawa to stolica Polski, także, gdy chodzi o HIV. W naszym mieście z powodu zakażenia wirusem leczy się 1500 osób. To 20 proc. wszystkich leczących się z tego powodu Polaków. Do Warszawy, do Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego WUM, przyjeżdża ponadto 80-cioro żyjących z HIV dzieci z całej Polski. A gdzie dużo osób żyjących z HIV, tam dużo pytań. Bo życie z HIV, choć dzięki nowoczesnym lekom może być długie i relatywnie komfortowe, jest bardzo skomplikowane. Ludzie nie wiedzą, jak poradzić sobie z zakażeniem i jak się leczyć, jak walczyć ze stygmatyzacją i samotnością. Spotkania w ramach „Czwartków na plus!” na pewno im w tym pomogą” - powiedział Robert Łukasik, prezes Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy .

d3ee4sw

Spotkania odbywać się będą zawsze w drugi i czwarty czwartek miesiąca, w godz. 17:00-19:00 w lokalu Zjednoczenia przy ul. Targowej 44 lok. 1/1A.

d3ee4sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ee4sw