Trwa ładowanie...

Za darmo: Dzień Mózgu 2014 na SWPS w Warszawie

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 marca

Share
Za darmo: Dzień Mózgu 2014 na SWPS w Warszawie
do24shd

Jak wygląda życie naszego mózgu? Jakie mechanizmy kryją sie za poetyckimi opisami życia wewnętrznego? Czym dla neuronaukowca jest myślenie, mówienie czy przeżywanie snów? Co wspólnego ma wyspa z zakupoholizmem a wzgórze ze zmysłami? Czy można połączyć mózg z komputerem? Już po raz dziewiąty odbędzie się* Dzień Mózgu na SWPS *w ramach Światowego Tygodnia Mózgu.

Światowy Tydzień Mózgu jest corocznym wydarzeniem świętowanym na całym świecie. Podczas obchodów można uczestniczyć w wykładach, warsztatach oraz innych atrakcjach, mających na celu rozpropagować wiedzę na temat mózgu: Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny, a jego celem jest zainteresowanie jak największej liczby osób wiedzą o mózgu. Dlatego też program konferencji jest atrakcyjny zarówno dla specjalistów, jak i dla osób, które wcześniej nie miały styczności z neuronauką.

do24shd

Uczestnicy wysłuchają wykładów, które poprowadzą znani naukowcy oraz osoby zawodowo zajmujące się teoretycznymi i praktycznymi aspektami wiedzy o mózgu. W programie przewidziane są również warsztaty, konkursy z nagrodami oraz inne formy zachęcające do czynnego udziału w wydarzeniu.

Program Dnia Mózgu obejmują zarówno ciekawe wykłady, prowadzone przez znakomitych specjalistów, jak i pokazy, podczas których można będzie nieco zbliżyć się i „dotknąć” neuronauki . Nie zabraknie też okazji na rozmowę z naukowcami, pasjonatami i studentami, którym temat mózgu i jego funkcjonowania nie jest obcy.

Między wykładami odbędą się pokazy, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. czy możliwe jest oszukanie wykrywacza kłamstw (spróbujcie zrobić to sami!), jak i po co badać mózg konsumentów, czy gry komputerowe to samo zło, jak przy ich pomocy usprawnić swoją pamięć i koncentrację, czy interakcje między człowiekiem a technologią trzeba projektować oraz czy trening fizyczny wpływa na funkcje poznawcze i jak to sprawdzić.

do24shd

O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyjny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Na swój kącik, pełen kolorowych kredek i wesołych mózgów mogą liczyć także wszystkie dzieci.

Kiedy: 15 marca 2014 r.

Gdzie: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa

WSTĘP WOLNY

do24shd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do24shd
do24shd