Trwa ładowanie...

Za darmo: Dzień Mózgu 2015 na SWPS

Czy nie jest niesamowite, że całkowita długość połączeń w naszej korze mózgowej jest dłuższa niż dystans między Ziemią a Księżycem?

Za darmo: Dzień Mózgu 2015 na SWPS
d3qj0e2
d3qj0e2

Od tysięcy lat nasza cywilizacja rozwija się dzięki zaspokajaniu potrzeby ciekawości. To z jej powodu zadajemy sobie pytania takie jak: „Czym jest umysł?”, „Jak to się dzieje, że w ogóle myślę?”, „Skąd się biorą emocje?”, „Dlaczego kłamiemy?”, „Czy można czytać myśli?”.

Więcej o tym jak funkcjonuje mózg, co wiemy o neuronauce i jakie są jej najnowsze dokonania będzie można się dowiedzieć w sobotę 21 marca 2015 r., podczas tegorocznej edycji Dnia Mózgu organizowanego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

d3qj0e2

Co ciekawego usłyszymy podczas wydarzenia? Wystąpi m.in. dr hab. Piotr Francuz (prof. KUL), który opowie o tym, czym właściwie jest piękno z perspektywy naszego mózgu. Dr Agata Sobków (SWPS Wrocław) wyjaśni dlaczego czujemy, że coś jest właściwe, zanim jesteśmy tego świadomi – weźmie przy
nas pod lupę potęgę intuicji. Dr hab. Iwona Szatkowska (IBD PAN) przedstawi całą prawdę o kłamstwie, a mgr Maciej Skorko (IP PAN) omówi wpływ technologizacji na nasze mózgi, na przykładzie gier komputerowych.

Przerwa między wykładami będzie poświęcona na pokazy, podczas kórych będzie można dowiedzieć się m.in. czy możliwe jest oszukanie wykrywacza kłamstw, czy przy pomocy gier komputerowych można usprawnić swoją pamięć i koncentrację, czy dzięki wirtualnej rzeczywistości mózgiem i ciałem będziemy
w dwóch różnych miejscach – na te i wiele innych pytań będzie próbować odpowiedzieć grono specjalistów i entuzjastów z różnych dziedzin.

O swoich doświadczeniach chętnie opowiedzą również studenci neurokognitywistyki, którzy przygotowali punkt informacyjny dla wszystkich zainteresowanych kierunkiem. Swoją wiedzą podzielą się także Trenerzy ze Strefy Młodzieży SWPS, którzy na co dzień zajmują się pracą nad zdrowym rozwojem młodych osób. Na swój kącik, pełen kolorowych kredek i wesołych mózgów mogą liczyć także wszystkie dzieciaki.

WYKŁADY

d3qj0e2

11:00-12:15 dr hab. Iwona Szatkowska, IBD PAN: Cała prawda o kłamstwie: badania z zastosowaniem metod neuroobrazowania

12:30-13:45 dr Agata Sobków, SWPS Wrocław: Intuicja pod lupą naukowca

14:00-16:00 INTERAKTYWNE POKAZY

16:00-17:15 prof. dr hab. Piotr Francuz, KUL: W jakim zakresie wyniki badań neuropoznawczych pozwalają zrozumieć istotę przeżycia estetycznego?

17:30-18:45 mgr Maciej Skorko, IP PAN: Technologie Rzeczywistości Wirtualnej w badaniach i diagnozie
zdolności umysłowych

d3qj0e2

INTERAKTYWNE STANOWISKA

Pomiar EEG - zobacz, jak "falujesz", czyli jak reaguje Twój mózg w czasie rzeczywistym
(Brain Tracking)

Wariograf - czy potrafisz go oszukać? (SWPS)

Gry dla mózgu - graj, baw się i poznawaj najlepsze sposoby na rozwijanie pamięci i koncentracji (Neurogra.pl)

Wirtualna rzeczywistość - przenieś się do innego świata dzięki Oculus Rift i przekonaj się, czy Twój mózg w to uwierzy (VRlab: Laboratorium Rzeczywistości Wirtualnej i Psychofizjologii IP PAN)

d3qj0e2

Mózgowa kraina - pełen gier i zabaw kącik dla najmłodszych neuronaukowców (SWPS)

Serduszko puka w rytmie... - jak gra w nas strach, a jak radość? (Projektowanie Interakcji Człowiek – Technologia, SWPS)

Nie czujesz się elektryzująco? Twoje ciało mówi za Ciebie - poznaj język mięśni, skóry, a nawet serca (SWPS)

"Przepraszam, jak dotrę do grzbietowo-bocznej kory przedczołowej?" Neuroanatomia w trzech wymiarach (SWPS)

d3qj0e2

STANOWISKA INFORMACYJNE

Neurokognitywistyka – poznaj wachlarz możliwości kształcenia się i rozwoju zawodowego w neuronauce ( SWPS )

Strefa Młodzieży - dowiedz się jak wspierać zdrowe dorastanie nastolatków (SWPS)

Księgarnia Psyche - co warto czytać, czyli psychologiczne i neuronaukowe nowości na rynku wydawniczym

d3qj0e2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qj0e2