Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
06-09-2013 13:21

Za darmo: "Dziwki morderczynie" na Andersa

Zapraszamy na spotkanie w PaństwoMiasto

Za darmo: "Dziwki morderczynie" na Andersa
d1k3zk1
d1k3zk1

W środę 11 września o godzinie 18:00 w klubokawiarni PaństwoMiasto tłumacze książek Roberto Bolaño - Katarzyna Okrasko i Tomasz Pindel - opowiedzą o zbiorze opowiadań „Dziwki morderczynie” oraz o życiu latynoamerykańskiego pisarza. Rozmowę w kontekście 10. rocznicy śmierci autora, przypadającej na 2013 rok, poprowadzi Piotr Kofta, dziennikarz tygodnika Wprost.

Roberto Bolaño określany jest mianem jednego z najwybitniejszych pisarzy latynoamerykańskich swojego pokolenia. Zdobył sławę dopiero po śmierci przede wszystkim jako autor monumentalnych powieści, ale jest również autorem krótkich tekstów literackich zebranych w tomie „Dziwki morderczynie”. Jak życie Roberto Bolaño wpłynęło na jego twórczość i jak zdobył uznanie czytelników na całym świecie, co wyróżnia jego pisarski styl? Na te i inne pytania odpowiedzą tłumacze jego książek.

"Dziwki morderczynie" to zbiór niejednorodny, w którym kryją się zarówno opowiadania gawędziarskie, opowieści o losach zwykłych ludzi, jak i teksty fantastyczne, wkraczające na teren czarnej magii. To już ostatnia z książek Bolaño, która zostanie wydana przez wydawnictwo MUZA. Do tej pory ukazały się również: „Dzicy detektywi”, "2666", „Monsieur Pain”, „Gwiazda daleka”, „Amulet”, „Trzecia Rzesza”, „Literatura faszystowska w obu Amerykach", „Rozmowy telefoniczne" i „Lodowisko".

Spotkaniu z tłumaczami towarzyszyć będzie inauguracja wystawy**okładek książek Bolaño, które do tej pory ukazały się na polskim rynku. **Przez dwa tygodnie goście PaństwoMiasto będą mogli obejrzeć 10 okładek według projektu Elżbiety Chojnej, która nawiązała graficznie do surrealistycznych motywów pojawiających się w twórczości autora. Na wystawie znajdą się również wybrane fragmenty z książek Bolaño: zaskakujące, nostalgiczne i zabawne.

d1k3zk1

Dla wszystkich odwiedzających czeka niespodzianka – kody rabatowe na wszystkie dostępne na rynku książki Bolaño.__

Gdzie: PaństwoMiasto, ul. Andersa 29 ( MAPA )
Kiedy: 11 września 2013, godz. 18:00
Czas trwania wystawy: 11-25 września 2013

d1k3zk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k3zk1