Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Kultury Koreańskiej w Łazienkach!

Pokazy Taekwondo, przymierzanie tradycyjnych strojów i dużo więcej!

Za darmo: Festiwal Kultury Koreańskiej w Łazienkach!
d4e5qft

8 września w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się Festiwal Kultury Koreańskiej. Podczas wydarzenia można poznać kulturę koreańskiej, przymierzyć tradycyjne stroje lub posłuchać muzyki.

Festiwal potrwa od godz. 11.00 do godz. 18.00, w Amfiteatrze i okolicach. Wstęp wolny.

Festiwal Kultury Koreańskiej organizowany jest przez Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. Od godziny 11:00 w okolicach Amfiteatru ustawione zostaną stoiska, na których przez cały dzień będzie można podziwiać produkty znanych, koreańskich marek, przymierzyć tradycyjny strój „hanbok”, wziąć udział w artystycznych warsztatach „hanji” (koreański papier czerpany) czy też obejrzeć wystawę fotografii.

d4e5qft

Po 15.00 odbędą się pokazy Taekwondo oraz występy artystyczne, m.in.: Munguk (tradycyjny sposób rozpoczynania ceremonii), Sinawe (występ kameralny przy użyciu 7 koreańskich instrumentów), Jindo (taniec z bębnem) i Samulnori (rodzaj koreańskiej muzyki tradycyjnej, w którym cztery instrumenty symbolizują różne zjawiska przyrody).

Historia cywilizacji Korei sięga ponad 5000 lat! To kraj o unikalnych tradycjach. Festiwal jest okazją do zapoznania się z tym, co ważne i inspirujące w świecie kultury koreańskiej oraz jej bogactwem i różnorodnością: od pokazów tańca koreańskiego w maskach, sztuk walk Taekwondo, gry na tradycyjnych bębnach, po występy w rytmie koreańskiej muzyki pop, która gromadzi obecnie rzesze fanów na całym świecie.

Łazienki królewskie
8 września
Amfiteatr
Godz. 11.00 - 18.00

d4e5qft
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e5qft