Trwa ładowanie...
d40x9vo

Za darmo: Festiwal Orkiestr Wojskowych

Wystąpi ponad 400 żołnierzy! Koncert galowy w niedzielę na Torwarze [WIDEO]
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Festiwal Orkiestr Wojskowych
d40x9vo

Aż siedem orkiestr wojskowych zagra dla warszawiaków! Koncert galowy odbędzie się w niedzielę, 29 czerwca, o godz. 16.00. na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a, wstęp wolny.

Orkiestry wojskowe pokażą się w pełnej krasie i nie jak zazwyczaj podczas przemarszu ulicą, ale dając koncerty w wielu punktach miasta przez kilka dni. Zabrzmią oczywiście marsze wojskowe, ale także jazz, rock’n’roll, blues, a nawet muzyka filmowa. Niedzielny pokaz na Torwarze będzie niezwykle dynamiczny, orkiestry grając będą jednocześnie maszerowały w specjalnie ułożonej choreografii, nie zabraknie solistów i występu mażoretek.

Na Torwarze usłyszymy orkiestry wojskowe z Bydgoszczy, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna. Układy taneczno-marszowe pokażą, gościnnie występujące w Polsce, czeskie mażoretki z zespołu Gracja.

d40x9vo

Reprezentacyjna Gwardia Miejska wykona pokaz żonglerki chorągwiami oraz pokazy dawnej musztry paradnej i bojowej halabardników. Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego wspólnie z Kompanią Reprezentacyjną WP zaprezentują wspólny pokaz musztry paradnej, w którym wykorzystają autorskie programy choreograficzno-muzyczne. Całość programu poprowadzi Piotr Gąsowski.

W sobotę, 28 czerwca, o godz. 19.00 odbędzie się koncert inauguracyjny, który odbędzie się na Rynku na Mariensztacie. Wystąpią Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz Orkiestra Wojskowa w Warszawie. W przemarszach i na koncertach wystąpi ponad 400 żołnierzy artystów wraz z solistami.

Przed koncertem inauguracyjnym, ulicami Starego Miasta przejdzie Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa w charakterystycznym umundurowaniu podhalańskim. Defilując muzycy wykonają utwory wywodzące się z tradycji muzycznych regionu Podhala. Wyruszą o godz. 18.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i przejdą Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Tam zaprezentują pokaz musztry paradnej.

W niedzielę, 29 czerwca, o godz. 16.00. na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a, odbędzie się koncert galowy, który poprowadzi Piotr Gąsowski.Wstęp na wszystkie występy wolny.

d40x9vo

Zobaczcie zwiastun festiwalu!

d40x9vo

Podziel się opinią

Share

d40x9vo

d40x9vo