Trwa ładowanie...

Za darmo: filmy o Tatrach

Południk Zero zaprasza na pokaz czterech filmów o dolinach tatrzańskich

Share
Za darmo: filmy o Tatrach
dz6ll7s

W najbliższą środę (30 stycznia) kawiarnia podróżnicza Południk Zero zaprasza na pokaz czterech filmów dotyczących Tatr. Trzy z nich – to opowieści o tatrzańskich dolinach (Chochołowska, Kościeliska i Gąsienicowa). Czwarty film to szkolenie lawinowe w Dolinie Pięciu Stawów. Każdy z filmów trwa 22 minuty. Za zdjęcia i realizację wszystkich filmów odpowiedzialny jest Marek Chodak.

FILMY O DOLINACH TATRZAŃSKICH:

  1. Dolina Chochołowska - opowiada o niej Maria Tokarz Olszańska, przewodnik tatrzański,
  2. Dolina Kościeliska - opowiada Ewa Matuszewska, dziennikarka, autorka książek o Andrzeju Zawadzie i Wandzie Rutkiewicz
  3. Dolina Gąsienicowa - opowiada Piotr Krzan - taternik, przewodnik, leśniczy TPN

Praca lodowca, to co po sobie zostawił, świat zwierząt, roślin, piękno, które nas zachwyca - tak o tatrzańskich dolinach przedstawionych w filmach pisze Południk Zero - każda z dolin jest inna, każda dla turysty ma coś innego. Dolina Chochołowska - miliony krokusów, Kościeliska - jaskinie, Gąsienicowa - piękne stawy. Nie zbaczając ze szlaku możemy spotkać niedźwiedzicę z młodymi, kozice w Dolinie Jaworzynki jelenie i świstak.

dz6ll7s

SZKOLENIE W PIĘCIU STAWACH:
Dolina Pięciu Stawów Polskich słynie ze swej atrakcyjności w poruszaniu się na ski tourach. Piękna droga na Kozi Wierch zimą to wspaniała wyprawa. Jednak pamiętać należy o lawinach. Ratownicy TOPR w dolinie prowadzą szkolenie lawinowe. Na takim szkoleniu można nauczyć się zasad posługiwania detektorem lawinowym, udzielenia pierwszej pomocy i tego jak należy się poruszać zimą w górach.

Południk Zero, ul. Wilcza 25

30 stycznia 2013 (środa), godz. 19:00

dz6ll7s

Podziel się opinią

Share
dz6ll7s
dz6ll7s