Trwa ładowanie...
d1h3tvx

Za darmo: III Noc Robotów

Roboty policyjne, latające, medyczne, antyterrorystyczne. To największa w Polsce impreza popularnonaukowa poświęcona zagadnieniom robotyki
Share
Za darmo: III Noc Robotów
d1h3tvx

22 maja w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP odbędzie się III edycja Nocy Robotów PIAP pod hasłem „Misja: Bezpieczeństwo”.* To największa w Polsce impreza popularnonaukowa poświęcona zagadnieniom robotyki*. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. roboty policyjne, latające, medyczne, antyterrorystyczne - neutralizujące ładunki wybuchowe, a także kosmicznych zwiadowców.

- Roboty już teraz są obecne w środowisku człowieka, mimo że często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Pomagają nam odkurzać, kosić trawniki lub czyścić elewację szklanych budynków. Musimy przygotować się na masową obecność i rosnącą rolę robotów w naszym życiu codziennym. Instytut specjalizuje się w konstruowaniu zrobotyzowanych urządzeń wspomagających pracę antyterrorystów, strażaków czy pirotechników, które znajdują zastosowanie w krajach na terenie Europy, Afryki i Azji. Przykładowo są to roboty PIAP GRYF i TRM - mówi dr inż. Piotr Szynkarczyk, ekspert ds. inteligentnych systemów bezpieczeństwa PIAP.

Oprócz Parku Robotów Przemysłowych i Parku Robotów na Rzecz Bezpieczeństwa do obejrzenia będą także: Park 3D Design, Park Robotów Edukacyjnych, Gabinet Robotów Medycznych i Rehabilitacyjnych czy Park Robotów Latających.

d1h3tvx

Dla fanów kosmosu i niezwykłych technologii, nie lada gratką będzie Park Technologii Kosmicznych, którym dowodzić będzie* robot Hyperion - wielozadaniowy analog Łazika Marsjańskiego, służący do wspierania załogowych misji pozaziemskich*. Natomiast w Parku Robotów 3D Design będzie można zobaczyć, jak wygląda proces powstawania robota przy wykorzystaniu technologii 3D.

W Parku Małych Wynalazców będą prowadzone kreatywne zajęcia manualne polegające na konstruowaniu robotów z kartonów, papieru, butelek czy nakrętek. Przez cały czas trwania wydarzenia, przed wejściem do Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP będzie można wziąć udział w warsztatach Robot Dance.

Wstęp na III Noc Robotów PIAP jest otwarty dla każdego, a wszystkie atrakcje są całkowicie bezpłatne. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, 02-486 Warszawa, Al. Jerozolimskie 202
22 maja 2015 roku, godz. 16.00-24.00


* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!*


d1h3tvx

Podziel się opinią

Share
d1h3tvx
d1h3tvx