Trwa ładowanie...

Za darmo: „Kino na b(l)oku”

Projekcje filmowe z boku bloku po dziewięciu latach powracają na Bródno

Za darmo: „Kino na b(l)oku”
d1quqhj
d1quqhj

„Kino na b(l)oku” to autorski projekt Pawła Sky’a, w którym przestrzeń budynku bloku oraz jego otoczenie – podwórko – wykorzystuje się do działań funkcjonalno-rekreacyjnych dla potrzeb i animacji społeczności lokalnej. Podwórko staje się widownią, blok: ekranem, a zmierzch: naturalnym zaciemnieniem.

Pierwsza edycja Kina na B(l)oku miała miejsce w 2003 roku, również na warszawskim osiedlu Bródno, przy ulicy Hieronima. Wówczas miejsce akcji odwiedziło ponad tysiąc warszawiaków, a stołeczne media z zainteresowaniem śledziły zarówno samo wydarzenie, jak i przygotowania do niego. Po 9 latach projekt Kino na B(l)oku powraca. Wszystko dzięki inicjatywie Bartosza Wieczorka, kierującego Przeglądem Filmów Wartościowych „Prześwit” realizowanym przez Instytut Wiedzy o Kulturze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jacka Białka, dyrektora Domu Kultury „Świt”. Tym razem adaptują do swoich działań kamienicę przy ulicy Nieszawskiej 2 (dawniej ulica Myszyniecka), zwaną kiedyś „kamienicą Klotza”, która jest jeszcze jednym (z niewielu już pozostałych) wspomnieniem „przedblokowego” Bródna (wybudowana została w okresie międzywojennym).

Podczas projekcji zaprezentujemy film, który rówież jest wspomniniem „odległych” czasów. Będzie to niemy film „Brzdąc” z roku 1921, w którym w głównej roli występuje Charlie Chaplin. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosfercznych pokaz odbędzie się w 2013 roku. Na podwórku znajduje się mało ławek, organizatorzy proszę więc o przyniesienie własnych miejsc siedzących oraz ciepłej herbaty w termosie.

d1quqhj

20.11.2012 (wtorek), godzina 19.00-20.15

ul. Nieszawska 2, osiedle Bródno, Warszawa

d1quqhj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1quqhj