Trwa ładowanie...

Za darmo: koncert Jakuba Tuszyńskiego

Słuchajmy Chopina nie tylko w lecie, pod pomnikiem!

Share
Za darmo: koncert Jakuba Tuszyńskiego
d3ztxz6

„Salony Muzyczne” to cykl będący kontynuacją Koncertów Chopinowskich, które w okresie letnim odbywają się pod pomnikiem kompozytora. W ramach coniedzielnych spotkań, najlepsi studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prezentują utwory z okresu romantyzmu oraz kompozycje stylistycznie pokrewne twórczości Chopina.

Podczas „Salonów Muzycznych” prezentowane są dzieła przyciągające uwagę słuchaczy, którzy w muzyce szukają ukojenia, przestrzeni, ale także pełnych ekspresji i siły wytrawnych emocji.
Najbliższe odbędzie się 30 grudnia, a zagra dla nas Jakub Tuszyński. Wstęp na Salony Muzyczne jest bezpłatny. Obowiązują tylko wejściówki dostępne w Kasach Muzeum.

Jakub Tuszyński, student Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w klasie fortepianu prof. Edwarda Wolanina, oraz Conservatorio di Musica Giovanni Pierluigi da Palestrina w Cagliari (Włochy) w klasie prof. Maurizio Morettiego. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. Do najważniejszych należą: II miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2006), III miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Rzymie (Włochy 2006), I miejsce i nagroda specjalna na II międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego w Kielcach (2007), II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Settimo Toriness (Włochy 2009), II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Maria Golia im memoriam” w Turynie (Włochy 2009), I miejsce oraz Nagroda Publiczności na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „PianaleE” w Schlitz/Fulda (Niemcy 2012).

d3ztxz6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ztxz6