Trwa ładowanie...

Za darmo: koncert "Pamiętajmy o Osieckiej"

Groniec, Smołowik, Konieczny i młode talenty. Finałowe koncerty 17. Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej” już we wrześniu

Za darmo: koncert "Pamiętajmy o Osieckiej"
d2wdi3g
d2wdi3g

Finał 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (22-29.09.2014r.) to spotkanie ze znakomitymi artystami, dla których poetka była i jest ważną inspiracją. Gwiazdą Koncertu Galowego będzie Katarzyna Groniec z premierowym recitalem „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej ”. W koncercie „Nowa Energia w piosence” wystąpi Anna Smołowik. W Jury oceniającym 10-tkę Finalistów zasiądzie m. in. kompozytor i wieloletni przyjaciel Poetki – Zygmunt Konieczny. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników piosenki* Agnieszki Osieckiej.*

Odbywający się w ramach Festiwalu Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” rozstrzygnie się w trakcie Koncertu Finałowego. Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka, Wiktor Zborowski, wybierze swoich faworytów spośród 10 Finalistów. Z interpretacjami utworów poetki wystąpią: Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kosewski, Katarzyna Lassak, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska, Dorota Zygadło. Akompaniować będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas Koncertu Galowego w Teatrze Palladium (29.09.2014r.). Tego wieczoru odbędzie się także premiera recitalu „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” w mistrzowskim wykonaniu Katarzyny Groniec z zespołem. To złożony w całości z tekstów Poetki, liryczny i dramatyczny spektakl muzyczny, w którym usłyszymy interpretacje takich utworów jak m. in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Ja nie chcę spać”.

d2wdi3g

W ramach 17. Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się też koncert jednej z Laureatek Konkursu z lat ubiegłych, czyli „Nowa Energia w Piosence”(22.09.2014r., Nova Scena Teatru ROMA). Anna Smołowik, aktorka teatralna i kabaretowa, zaprezentuje swój debiutancki recital pt. „Obsesje” z tekstami Julii Holewińskiej, w aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego z zespołem.

A już w sobotę 27 września 2014 r. o godzinie 20.00 odbędzie się koncert 10 Finalistów 17. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79 Hala B (pod Liberatorem)

Wstęp wolny!

Organizatorem 17. Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" jest Fundacja „Okularnicy”. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP, Prezydent Miasta St. Warszawy oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 17. Festiwal i Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

d2wdi3g
d2wdi3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wdi3g