Trwa ładowanie...

Za darmo: koncert w 34. rocznicę stanu wojennego

W programie znajdzie się szereg pieśni związanych z tym wielkim ruchem społecznym – w tym także tych, które stały się symbolami „Solidarności”.
Share
Za darmo: koncert w 34. rocznicę stanu wojennego
dv4u3uj

W piątek, 12 grudnia, o godz. 19.00, w dolnym kościele bazyliki Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3, odbędzie się koncert pieśni „Solidarności”, który odbędzie się w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Koncert i prezentacje multimedialne są opowieścią o „Solidarności” – jej początkach, szczególnie zaakcentowanym dramacie stanu wojennego oraz ostatecznym zwycięstwie w walce z reżimem. W programie znajdzie się szereg pieśni związanych z tym wielkim ruchem społecznym – w tym także tych, które stały się symbolami „Solidarności” i tego okresu historii Polski.

Wystąpi zespół „Dur-Moll” w składzie: Katarzyna Andruszko - wokalistka, Aleksandra Matryba- wokalistka, Kamil Dominiak - aktor/wokalista, Jacek Kwiatkowski - pianista.
Program artystyczny zostanie wzbogacony narracją konferansjera, który naszkicuje historyczny kontekst powstania i popularności kolejnych utworów.
Wstęp na koncert jest wolny.

dv4u3uj

Organizatorami wydarzenia są Miasto Stołeczne Warszawa, bazylika Świętego Krzyża w Warszawie oraz Centrum Inicjatyw Naukowych i Kulturalnych Parnas.

Przeczytaj też: Pasażerowie metra są bezpieczni? "Przygotowujemy się na zdarzenia kryzysowe"

dv4u3uj

Podziel się opinią

Share
dv4u3uj
dv4u3uj