Trwa ładowanie...
dh5jd61

Za darmo: Kongres Rysowników

48 godzin non-stop! Paweł Althamer i Artur Żmijewski zapraszają do wspólnego rysowania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Kongres Rysowników
dh5jd61

Kongres Rysowników został zaincjowany w czasie 7. berlińskiego biennale przez Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego. Tym razem odbędzie sie on w Warszawie - w praskim klubie Projekt. Przez 48 godzin non stop będzie można przyjść i rysować. Od soboty o godz. 12:00 przez 48 godzin można przyjść skorzystać z materiałów dostępnych na miejscu i włączyć się w performatywne działanie.

W trakcie trwania Kongresu można liczyć na kilka niespodzianek - nocne live acty muzyczne, międzynarodowe debaty rysunkowe, performance.* Uroczyste otwarcie Kongresu przez Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego odbędzie się o godzinie 12:00 w sobotę, 8 grudnia. Uroczyste zamknięcie będzie miało miejsce w poniedziałek 10 grudnia, również o 12:00*. W Kongresie wezmą udział goście z Rzymu, Berlina, Nowego Jorku, Moskwy.

W czasie 48 godzin rysowania prześledzić można radykalnie demokratyczny charakter wspólnej pracy - od początkowych autorskich rysunków uczestników Kongresu, poprzez dialog, aż do kolektywnego zagospodarowania przestrzeni, w której Kongres się odbywa - mówią organizatorzy - ideą Kongresu jest nie tylko wspólne rysowanie - to także inny sposób spojrzenia na sztukę, kładący nacisk na jej wspólnotowy charakter, pozwalający widzom/gościom/uczestnikom na doświadczenie procesu aktywności artystycznej. Prace powstałe w czasie Kongresu zostaną rozdane zainteresowanym i sygnowane kongresową pieczątką.

dh5jd61

Projekt, ul. Wileńska 21
8.12 (sobota) 12:00 - 10.12 (poniedziałek) 12:00
wstęp wolny

dh5jd61

Podziel się opinią

Share
dh5jd61
dh5jd61