Trwa ładowanie...
d2yc91t

Za darmo: Kreatywne pisanie z Loesje

Pięć warsztatów w czterech miejscach stolicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Kreatywne pisanie z Loesje
d2yc91t

Między 30 marca a 18 maja Loesje zaprasza na cykl pięciu warsztatów kreatywnego pisania w czterech miejscach w Warszawie: Sztukarni (Mokotów), Bibliotece Publicznej na Trawiastej (Wawer), lokalu Państwomiasto (Śródmieście) oraz Faworach (Żoliborz). O dzielnicach i lokalizacjach zadecydowali na początku marca sami warszawiacy, głosując online na wybrane przez siebie dzielnice i sugerując miejsca warsztatowe.

Przeczytajcie więcej o Loesje

Na cykl spotkań złożą się 3 sesje kreatywnego pisania oraz 2 redakcji końcowej, podczas których powstaną nowe serie minimalistycznych, czarno-białych plakatów z inspirującymi hasłami, podpisanych imieniem Loesje. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące. Są otwarte tematycznie: piszemy na wszystkie tematy, jakie przyjdą nam do głowy. Pracujemy w grupach po polsku albo angielsku (do wyboru). Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, ćwiczy techniki pracy w grupie i wyrażanie konstruktywnej krytyki. Każdy warsztat przebiega inaczej – najbardziej zależy od grupy osób, która akurat spotyka się, by podyskutować na wybrane przez siebie tematy.

d2yc91t

30 marca, niedziela, godz. 16-19
Sztukarnia, ul. Lewicka 10: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)
12 kwietnia, sobota, godz. 14-17
Biblioteka Publiczna w Wawrze, ul. Trawiasta 10: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)
27 kwietnia, niedziela, godz. 16-19
Państwomiasto, ul. Andersa 29: Kreatywne pisanie – redakcja końcowa tekstów z 30.03 i 12.04, przygotowanie nowej serii plakatów oraz wybór tekstów na nową serię wlepek i pocztówki Loesje
11 maja, niedziela, godz. 17-20
Fawory, ul. Mickiewicza 21: Kreatywne pisanie po polsku i angielsku (język do wyboru)
18 maja, niedziela, godz. 16-19
Państwomiasto, ul. Andersa 29: Kreatywne pisanie – redakcja końcowa tekstów z 11.05, przygotowanie nowej serii plakatów oraz wybór tekstów na nową serię wlepek i pocztówki Loesje

Wstęp na zajęcia wolny. Loesje zapewnia też wszystkie niezbędne materiały.

Loesje [czyt. Luszje] czyli po polsku Lusia, to nazwa ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje. Idea ruchu powstała w 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Holandii, którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej w Holandii poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami o konstruktywnym przesłaniu.

Przeczytajcie też: Oto Warszawa, Wasze nowe ulubione miasto

d2yc91t

Podziel się opinią

Share
d2yc91t
d2yc91t