Trwa ładowanie...

Za darmo: Kultura piwna w Czechach

Jak czeskie wtorki, to tylko z piwem!

Za darmo: Kultura piwna w Czechach
dc32k9g

Już jutro praski pub BAZAR zaprasza na kolejne spotkanie w ramach czeskich wtorków. Tym razem gościem cyklu będzie Paweł Leszczyński - filozof, bohemista, Cimmermanolog, który zaprosi na niezwykłą opowieść o piwnej kulturze w Czechach.

Współcześnie tzw. piwna turystyka jest w Czechach jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu, a czescy specjaliści budują browary i uczą swojego fachu kolegów na całym świecie (w tym w Japonii i USA). Według jednej z koncepcji narodu czeskiego, zaproponowanej w dobie odrodzenia kulturowego, Czechem miałby być każdy, kto mówi po czesku i pije czeskie piwo, w ten sposób nacjonaliści demonstrowali swoją tożsamość narodową.

Dajmy się, jak Czesi, urzec magii rytuałów piwnych, klimatowi czeskiej gospody i kulturze, która w unikalny sposób równoważy przyjemność płynącą z picia doskonałego piwa z towarzyszącą mu atmosferą! Zapraszamy! - zachęcają organizatorzy.

dc32k9g

Projekt czeskich wtorków powstał w ramach współpracy sieci Czech Centres oraz Generalnego Partnera Browaru Staropramen. To dzięki wspólnym staraniom praski Bazar zmienia się w ostoję dobrego piwa, dobrej kuchni i kultury na najwyższym poziomie. A to wszystko w czeskim klimacie.

16 października (wtorek), godz.19

Bazar, ul. Okrzei 26

dc32k9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc32k9g