Trwa ładowanie...

Za darmo: kurs samoobrony "Bezpieczna warszawianka". Już wkrótce zapisy na wiosenną edycję

Kursy samoobrony organizowane od lat przez straż miejską, są bezpłatne. Od początku skorzystało z nich już prawie 4 tysiące pań.

Share
Za darmo: kurs samoobrony "Bezpieczna warszawianka". Już wkrótce zapisy na wiosenną edycję
d28ursa

Takiego zainteresowania bezpłatnymi kursami samoobrony organizowanymi przez warszawską straż miejską jeszcze nie było! W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi terminów rozpoczęcia kolejnych edycji „Bezpiecznej warszawianki", Straż Miejska m.st. Warszawy postanowiła uruchomić kolejny kurs, który będzie prowadzony równolegle z dwoma już rozpoczętymi (na Woli i na Pradze). Zgłoszenia drogą telefoniczną będą przyjmowane w poniedziałek 27 lutego. Początek zajęć już w sobotę 4 marca.

Zapisy telefoniczne będą przyjmowane w poniedziałek 27 lutego w godzinach 8:00-14:00 pod numerem telefonu 22 855 33 13. Na osoby chętne czeka 80 wolnych miejsc. Panie zostaną podzielone na 4 grupy po 20 osób każda.

Kurs będzie odbywał się w soboty, równocześnie w dwóch lokalizacjach: przy ul. Sołtyka 8/10, przy ul. Kobielskiej 5. Zajęcia, zarówno przy ul. Sołtyka jak i przy ul. Kobielskiej, będą odbywały się o godz. 10:00 i o godz. 12:00. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 4 marca. Kurs zakończy się 6 maja. Szczegółowy grafik zajęć panie poznają podczas pierwszego spotkania.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zajęciami warszawska straż miejska uruchomiła w lutym „Bezpieczną warszawiankę" również po prawej stronie Wisły. Zajęcia odbywają się przy ul. Kobielskiej 5. Równocześnie trwa kurs rozpoczęty w styczniu na warszawskiej Woli.

d28ursa

Panie biorące udział w kursach „Bezpieczna warszawianka" szkolą się pod okiem profesjonalistów – trenerów sztuk walki, którzy są jednocześnie funkcjonariuszami straży miejskiej zatrudnionymi w Referacie Szkolenia. Podczas kilkutygodniowego kursu nauczą się jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak reagować, gdy już do nich dojdzie. Dowiedzą się, jak się odpierać napaść przy pomocy prostych chwytów i przedmiotów codziennego użytku. Instruktorzy opowiedzą, jak mogą działać potencjalni agresorzy, jakie sytuacje wykorzystują, a także dlaczego i jak kobiety stają się ofiarami ich ataków. Program obejmuje dodatkowo zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które prowadzą ratownicy medyczni straży miejskiej.

Kursy samoobrony „Bezpieczna warszawianka", organizowane od lat przez straż miejską, są bezpłatne. Od początku skorzystało z nich już prawie 4 tysiące pań.

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

d28ursa
d28ursa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28ursa