Trwa ładowanie...
d2c0llj

Za darmo: "Łojdyrydy". Widowisko muzyczne Teatru Pijana Sypialnia

Kolejna odsłona akcji "Teatr na leżakach"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: "Łojdyrydy". Widowisko muzyczne Teatru Pijana Sypialnia
d2c0llj

16 aktorów, wokalistów i tancerzy oraz Orkiestra Pijanej Sypialni czekają na widzów, którzy udadzą się w czwartek na plażę Poniatówkę. O godz. 19.00 odbędzie się tam widowisko muzyczne "Łojdyrydy". Wstęp na spektakl jest wolny.

Jak zapowiadają organizatorzy, "Łojdyrydy" to historia mieszkańców dwóch sąsiadujących miejscowości: Kopydliny i Samborza. Bohaterowie podejmują liczne próby ukrócenia ciągu nieszczęść, który dotyka obydwie wsie. "Bezradni mieszkańcy czekają więc na pomoc z zewnątrz. Przybywają „wymodleni Panowie z Warszawy”, którzy uczą miejscowych, jak pozyskiwać granty na promocję regionalnych produktów wśród których najważniejszym jest…caffe latte z mleka prosto od krowy" - zachęcają autorzy.

Akcja" Teatr na leżakach” to cykl widowisk z muzyką na żywo prezentowanych "w wakacyjnej atmosferze, a widownia zasiana na leżakach i kocach". Tym razem artystów gościć będzie Temat Rzeka, a miejska plaża na kilka godzin zamieni się w jedyny w swoich rodzaju teatr.

d2c0llj

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem.

Widowisko "Łojdyrydy"
Plaża przy Moście Poniatowskiego, Warszawa
18 sierpnia 2016, godz. 19.00
Wstęp wolny.

Przeczytajcie też: Za darmo: Warsztaty „Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa”

d2c0llj

Podziel się opinią

Share
d2c0llj
d2c0llj