Trwa ładowanie...

Za darmo: Matsuri - piknik z kulturą japońską

Już 7 czerwca na Torwarze największa w tym roku impreza poświęcona Japonii! [PROGRAM]

Za darmo: Matsuri - piknik z kulturą japońską
d3hsjb6
d3hsjb6

7 czerwca, na warszawskim Torwarze zapanuje duch Japonii. Rodzinne święto – całodniowy festiwal „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” organizowany przez Związek Pracodawców SHOKOKAI, Klub Japoński w Polsce i Ambasadę Japonii zapewni mieszkańcom stolicy wiele atrakcji. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. W Warszawie, „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” odbywa się już po raz drugi. Tegoroczna edycja objęta została honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Matsuri, czyli festiwal, to nieodłączny element kultury japońskiej; niezwykle barwne wydarzenia są okazją do świetnej zabawy i źródłem niezapomnianych wrażeń. Podczas festiwali organizowane są parady, tańce i występy muzyczne. Nieodłącznym ich elementem są także yatai czyli stoiska z jedzeniem. W Japonii festiwali jest wiele, praktycznie każdego dnia w jakimś zakątku kraju odbywa się przynajmniej jeden.

W tym roku, na gości czekają m.in.: energetyczne występy bębniarzy i tancerzy, pokazy sztuk walki, muzyka japońska, zarówno współczesna jak i tradycyjna. Jedną z występujących jest Julia Bernard, znana jako Aralka, która podbiła serca jurorów i widzów japońskiego programu „Nodojiman” (odpowiednika „Mam Talent”). Grupa Sakuramai Poland z kolei porwie do tańca w rytm przeboju japońskiej grupy AKB 48 „Koi suru Fortune Cookie”.

d3hsjb6

Układ w wykonaniu organizatorów imprezy, występujących oraz uczniów i studentów można zobaczyć poniżej (bardzo wesołe wideo):

Chętni przymierzą oryginalne letnie kimona, zmierzą się ze sztuką rysowania mangi, układania aranżacji kwiatowych - ikebaną i…żonglerką, a także otrzymają na pamiątkę swoje imię wykaligrafowane po japońsku. Dzieci na pewno nie będą się nudzić – z myślą o nich przygotowane będę rozmaite gry i zabawy japońskie. Amatorzy podróżowania uzyskają wiele ciekawych informacji o atrakcjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Miłośnicy egzotycznej kuchni nie poczują się z pewnością rozczarowani. Na stoiskach restauracji japońskich z Warszawy będzie można nabyć smakołyki nie zawsze dostępne w standardowym menu restauracji! A dla fanów motoryzacji japońskie koncerny samochodowe przygotowały niespodziankę!

Program występów scenicznych
12:00 Otwarcie oraz występ bębniarzy, Warszawa Soran (Uczniowie ze Szkoły Japońskiej) i chóru
(Stowarzyszenie Śpiewacze Echo w Łodzi)
12:50 Prezentacja stoisk
13:10 Pokaz kendo, iaido, jodo (Tombo i Warszawski Klub Kendo)
13:30 Pokaz aikido, kenjutsu, jujitsu (SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe)
14:00 Pokaz judo (Sekcja Judo Politechniki Warszawskiej)
14:20 Prezentacja stoisk
14:35 Konkurs skakania na wielkiej skakance
14:50 Pokaz sumo (Polski Związek Sumo)
15:00 Teatr Noh (Polska Grupa Noh Ryokurankai)
15:20 Tradycyjne japońskie instrumenty i pieśni (ISE-Club of Japan)
15:50 Pieśni i tańce z Okinawy (Arisa Uema & Yoichi Iida)
16:10 Taniec Nihon Buyo (Hana Umeda)
16:30 Taniec Yosakoi (Sakuramai Poland)
17:00 Koncert (Maya R & Malerai)
17:20 Koncert J-POP (Julia "Aralka" Bernard)
17:40 Konkurs Miss Yukaty
18:15 Taniec Bon-odori i układ taneczny do utworu AKB48 "Koi suru Fortune Cookie"

d3hsjb6

Stoiska
Gry japońskie (m.in. łowienie baloników, bączki, kendama, ayatori, zabawy pałeczkami, origami, pchełki, go, shogi), kaligrafia (pisanie imion, warsztaty, performance kaligraficzny, wystawa kaligrafii), sztuki walki (kendo , judo, aikido, sumo, kyudo (japońskie łucznictwo), soroban (japońskie liczydło), przymierzanie yukaty, moda japońska, ściana anime, rysowanie mangi, robienie drzewka sakury, ikebana, bonsai, Droga Herbaty, miecze japońskie, samochody i inne.

d3hsjb6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hsjb6