Trwa ładowanie...

Za darmo: Mistrzostwa Polski w sumo

Kibicuj zawodnikom tej oryginalnej i niezwykle widowiskowej dyscypliny sportu!

Za darmo: Mistrzostwa Polski w sumo
d3m3kvg
d3m3kvg

W niedzielę, 6 kwietnia, o godz. 10.00, w hali wawerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Poezji 5) odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w sumo. W zawodach wystartuje ponad 120 zawodników. To ostatni etap kwalifikacji przed Mistrzostwami Europy, które rozegrane zostaną w Warszawie. Wstęp na zawody dla publiczności jest wolny.

To dla nas bardzo ważne, że kolejne zawody rangi mistrzowskiej odbędą się w Warszawie. Chcemy, aby stolica była Aktywną Warszawą, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Mam nadzieję, że sumo – oryginalna i niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu - spodoba się warszawiakom – mówi na konferencji zapowiadającej turniej Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

W mistrzostwach rywalizować będą mężczyźni i kobiety, reprezentujący 18 klubów z całego kraju. Zawodnicy klasyfikowani będą* w różnych kategoriach wagowych – od 70 kg do kategorii open (powyżej 150 kg).*Mistrzostwa Polski młodzieżowców kobiet i mężczyzn oraz seniorów i seniorek rozgrywane w Falenicy są ostatnim sprawdzianem przed planowanymi na koniec kwietnia Mistrzostwami Europy, które odbędą się również w hali przy ul. Poezji 5.

d3m3kvg

Europejski turniej, który odbędzie się 26 i 27 kwietnia, pierwotnie przeprowadzony miał zostać na Krymie. Z uwagi na zaistniałą tam sytuację Europejska Federacja Sumo zmuszona była do zmiany miejsca rozgrywania mistrzostw. Po międzynarodowych konsultacjach okazało się, że w Europie jedynie Warszawa i UKS Fuks mogą w tak krótkim terminie zorganizować to wydarzenie sportowe - dodaje Samel.

d3m3kvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m3kvg