Trwa ładowanie...
d2ivds7

ZA DARMO: Moc wydarzeń na Dzień Dziecka!

Dzieci nie będą się nudzić. Sprawdźcie sami!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZA DARMO: Moc wydarzeń na Dzień Dziecka!
d2ivds7

Tamika uczy i bawi dzieciaki- 1 czerwca, godz. 14:00

14.00-19.00: fotografka Emilia Sawicka poprowadzi sesję zdjęciową, indywidualnie dla każdego dziecka. Dzieci mogą przyjść przebrane, z akcesoriami, ulubionymi maskotkami.

15.00-19.00: mini ASP, Street Art na Wolskiej 44, stworzenie pamiątkowego drzewa i odbijanie rączek, malowanie kredą pasażu, zajęcia plastyczne na świeżym powietrzu;

d2ivds7

15.00-18.00: malowanie buziek, skręcanie balonów, zamykanie dzieci w bańkach;

17.00: zajęcia copoeira dla dzieci w wielu 3-5 lat; 18.00 - dla dzieci w wieku - 6-9 lat;

19.00: zajęcia z pieskami Psia Chata, oswajanie, rozmowy o jedzeniu, jak się bawić, jak rozmawiać z psem, jak witać się z kudłatym przyjacielem. Dlaczego ziewanie jest fajne, czy szczekanie jest złe, po co psu zęby i ogon...

Tamika* Wolska 44*

d2ivds7

..........

PODKOWA LEŚNA - Festiwal Otwarte Ogrody,1-3 czerwca

W dniach 1-3 czerwca odbędzie się już ósma edycja największego podkowiańskiego wydarzenia kulturalnego. Głównym organizatorem, a zarazem najważniejszym bohaterem Festiwalu są mieszkańcy, którzy także w tym roku otworzą przed odwiedzającymi wnętrza swoich ogrodów oraz pracowni artystycznych.

W sobotę 2 czerwca odbędzie się „Babie lato", w reżyserii Joanny Cichoń i wykonaniu Teatru Otwartego działającego przy CKiIO. Oparty na dramacie Jerzego Kowalskiego spektakl będzie powrotem do autentycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Jego akcja rozgrywa się w podkowiańskiej Willi Borowin tuż po Powstaniu Warszawskim. Sztuka wystawiona będzie więc w autentycznej przestrzeni dramatu.

d2ivds7

3 czerwca późnym popołudniem odbędzie się potańcówka na dechach, przy dźwiękach węgierskich w wykonaniu zespołu Fabatka z Siedmiogrodu.

Ponadto przez cały weekend odbędzie się mnóstwo imprez, wystaw, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi - m.in. spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, warsztaty ceramiczne, wystawa sztuki współczesnej, wystawy malarskie i fotograficzne, koncerty chórów, muzyki latynoamerykańskiej i przedwojennych piosenek ogródkowych, spotkania z włoską muzyką dawną, nauka tańców i piosenek afrykańskich, pikniki familijne, wielokulturowe i naukowe dla najmłodszych, wystawa psów, wycieczki po Podkowie i wiele innych atrakcji. Szczegółowy program Festiwalu dostępny będzie na stronie www.ckiopodkowa.pl .

…………………………

Trójkowo-sportowy Dzień Dziecka -1 czerwca, godz. 10:00-14:00

d2ivds7

„Trójkowo-Sportowo" będzie wyjątkowym połączeniem zawodów biegowych i występów artystycznych. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 - wtedy na scenie pojawią się beatboxerzy i performerzy - Patryk Matela i Michał Górczyński. Artyści przygotują sportowe zagadki dotyczące różnych dyscyplin. W programie pierwszej godziny pojawią się także zagadki literackie z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke. Po takiej rozgrzewce, w etniczną podróż po świecie tropem dyscyplin sportowych zabierze dzieci Sambor Dudziński, muzyk-multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. Na scenie pojawi się też sportowy gość specjalny - były piłkarz, reprezentant Polski Cezary Kucharski.

Emocji nie zabraknie także w kolejnych dwóch godzinach. Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska (wokalistka zespołu Muzykoterapia) - występujący na całym świecie artyści, zagrają koncert m.in. na pojemnikach do lodów gałkowych i bębnach futbolowych. Będą też warsztaty rytmów meczowych granych przez kibiców z różnych krajów świata.

W imprezie weźmie udział również Stefan Śmietański - mistrz nauki mowy ptaków, z dwoma gwarkami z warszawskiej Pragi - Niuńkiem i Ogonkiem, które... potrafią śpiewać i mówić wierszem!

Równolegle do części artystycznej odbędą się nietypowe zawody biegowe. O godzinie 10.30 zaplanowany jest pierwszy bieg - na dystansie 33 m. Godzinę później będą do pokonania 333 m, a następnie sztafeta 3x300m. Kulminacją imprezy, o godz. 13.33, będzie pierwszy trójkowy bieg, m.in. wokół siedziby Programu 3 Polskiego Radia - Waterrr Sport Run 2012. Wszystkich chcących wziąć udział w zawodach sportowych Trójka zaprasza na Agrykolę już o godz. 9.00.

d2ivds7

……………

Piknik z książką - Park Kombatantów, 2 czerwca, godz. 11:00-16:00

Będąwystępy artystyczne, działania plastyczne, malowanie twarzy, lepienie w glinie, zamek, zjeżdżalnia, samochodziki. NA ZAKOŃCZENIE specjalny koncert, w którym wystąpi zespół New Art Ensemble pod kierownictwem kontrabasisty Sebastiana Wypycha.

Repertuar, który usłyszycie, może być nie lada zaskoczeniem - będą to bowiem najbardziej znane melodie z czołówek bajek, kreskówek oraz cyklicznych programów dla dzieci. Duża część z nich to znane i lubiane przez dzieciaki Dobranocki.

d2ivds7

THE NEW ART ENSAMBLE to zespół skupiający uznanych i znakomitych muzyków-artystów zarówno solistów, jak i kameralistów młodego pokolenia, polskich i zagranicznych, a współtworzących wiele bardzo ciekawych programów pod dyrekcją kontrabasisty - Sebastian Wypycha.
Śpiew i prowadzenie koncertu - Magdalena Smalara.

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ - kiermasz książek i podręczników szkolnych stanowiska księgarskie wydawnictw i hurtowni, stoiska z tanią książką.

………………

MPW dla dzieci - Muzeum Powstania Warszawskiego

2 czerwca SOBOTA, godz. 11:00 - 14:00 – Park Wolności, MPW, ul. Grzybowska 79

„Z PIŁKĄ PO WARSZAWIE" - SPOTKANIE EDUKACYJNE DLA DZIECI

Lubisz grać w piłkę? Masz ochotę na świetną zabawę? Zobacz i spróbuj, co można zrobić z piłką! Znajdź Tajemną Księgę i wybierz na Tablicy Kibica swojego idola! Rodziny z dziećmi będą miały okazję poznać historię warszawskich klubów i ich zawodników, słynnych polskich sportowców. Na wytrwałych, którzy zaliczą wszystkie konkurencje, czekają dyplomy i nagrody - niespodzianki.

3 czerwca NIEDZIELA, godz. 12:00 - Sala Małego Powstańca, MPW

SPOTKANIA Z HISTORIĄ - „JAK ZOSTAŁEM ZAWISZAKIEM"

Spotkanie dla dzieci w wieku 6 - 10 lat.

………………

Józefów - Czas Bajki w ogrodzie, 3 czerwca, godz. 15:00

Czas Bajki czyli czytanie bajek po francusku i po polsku urozmaicone autorską interpretacją oraz zabawami. „Le Mange-Glace" autorstwa Mado Seiffert to niezwykła legenda o ludzkich słabościach i pragnieniach. To legenda, która "podróżuje" po świecie. Brat Mado, Francois Seiffert, w kwietniu bieżącego roku udał się aż do 9 krajów Europy, w których zachwycił dzieci i dorosłych magiczną historią oraz jej animacją. Mamy wielką przyjemność gościć Francois Seiffert w Józefowskim Domu Nauki i Sztuki. Dlaczego ludzie uwolnili Potwora - Lodożercę? Czy uda im się ocaleć? W czym drzemie siła? Posłuchaj i szukaj odpowiedzi... Po lekturze bajek w języku francuskim i polskim zapraszamy na zabawę z francuską piosenką. Rytmy gitary uprzyjemnią konkursy na świeżym powietrzu. Świetna zabawa we francuskim klimacie gwarantowana!

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc kontakt@petitefrance.pl 725 642 702 lub 22 789 22 84.

Miejsce:

ogród Domu Nauki i Sztuki. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w budynku.
placówka MOK Józefów
ul. Kardynała Wyszyńskiego 4

………………

Dzień Dziecka z Myszką Norką, 3 czerwca, gody. 11:00-17:00 (Kępa Potocka)

11.00 - 11.45 zajęcia i konkursy plastyczne w namiocie PRZYSTANEK ZABAWA

12.05 - występ Grupy Integracyjnej „NORKA'DANCE II" z FUNDACJI DZIECIOM
„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" w choreografii Eweliny Stasiuk

12.10 - 12.30 MISTRZOWSKIE ANIMACJE Macieja REMMIC Remiszewskiego
„PRZYSTANEK EURO ZABAWY" - taneczne szaleństwo
- Animacja - POWITALNE INTRO MINI DISCO
- Animacja - FESTYN
- Animacja - GOOD MORNING
- Zabawa - „SMUDA MÓWI"
- Animacja - CHOCOLATE
- Animacja - NOSSA NOSSA

12.30 - 13.00 - Spektakl teatralny „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej

13.00 - 13.30 - KONCERT MUZYCZNY

13.30 - 13.50 - ZUMBA TOMIC

13.50 - 14.10 - MISTRZOWSKIE ANIMACJE Macieja REMMIC Remiszewskiego
„EURO BERŁO" - czyli jak zostać mistrzem piłki nożnej
- Żonglerka piłką
- Animacja - KOKO EURO SPOKO
- Zabawa - „PIŁECZKI ZDROWIA"
- Trening - STRONG MAN
- Animacja - We are the champions

14.10 - 14.30 POKAZY POLICJI Z PSAMI PATROLOWYMI

14.30 - 14.50 JACKSON STYLE SHOW pokazy w wykonaniu Grupy Tanecznej Moniki Bral

14.50 - 15.20 ZUMBA DLA DOROSŁYCH

15.20 - 15.40 FESTIWAL EUROWIZJI MYSZKI NORKI - konkurs wokalny

15.40 - 16.00 POKAZY STRAŻY POŻARNEJ

16.00 - 16.15 występ Formacji Integracyjnej „NORKA'DANCE I" z FUNDACJI DZIECIOM
„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" w choreografiach Macieja REMMIC Remiszewskiego

16.15 - 16.30 MISTRZOWSKIE ANIMACJE Macieja REMMIC Remiszewskiego
- „EURO TOP MODEL" - warsztaty modelingowe dla dziewcząt i chłopców
- EURO TOP MODEL - nauka chodzenia
- EURO SALSA
- Zabawa - "EURO WDZIANKA"
- Animacja - OCENA
- Animacja - MOVES LIKE JAGGER

16.30 - 17.00 - KONCERT MUZYCZNY

Miejsce:
Kępa Potocka w Warszawie
park przy ul. Gwiaździstej 3

………………

EUROFESTIVAL dla dzieci i rodziców na terenie Miasta Cypel -3 czerwca, godz. 12:00

Piknik rozpoczyna się w samo południe - wtedy nad Wisłą usłyszymy pierwszy set DJski, a dzieci będą mogły przystąpić do malowania wielkich krasnali ogrodowych oraz zajęć plastycznych przygotowanych przez Fundację Atelier. Zajęcia dla najmłodszych poprowadzą także DJe, miksujący wcześniej dla rodziców.

Równolegle będziemy mogli szukać perełek mody i dobrego designu na Euromarkecie który zgromadzi znanych projektantów ubiorów, przedmiotów oraz autorów handmade, takich jak m.in. Loft 37, Przytullale, Kung Szwu, Pompon, Zabawki Cioci Zoi, Anna Deran, Maja Pietruszka pomponart animacje dla dzieci, Pudle w Pudle, Yogi Babu Projekt, Zuzu Toys, Moimili czy Ministerstwo Dobrego Mydła.

W tym samym czasie na mieście Cypel odbędą się warsztaty kulinarne prowadzone przez doświadczonych szefów kuchni, pozwalające skosztować niemieckich, polskich i ukraińskich smakołyków. Prezentacja delikatesów Jung&Lecker spowoduje, że tego dnia nie tylko znajdziemy się nad Wisłą, ale też nad Renem ;)

Podczas EUROFESTIVALU swoje sety zaprezentują: znany internetowy label The Very Polish Cut Outs, DJ Sonus, gwiazda wytwórni 1500m2/detroitZDRoJ, czyli duet DJ-ski BLCKSHP oraz mistrz dobrego beatu - pochodzący z Ukrainy DJ Vakula. Oprócz nich usłyszymy polską elektronikę w najlepszym wydaniu w wykonaniu zespołu Loco Star, polsko-ukraiński zespół Čači Vorba oraz hamburski "The Knights", który przyjeżdża do Warszawy z materiałem z debiutanckiego krążka "Pardon my riot".

Bierzcie koc, znajomych, dzieci, psy, rowery, co tam jeszcze niezbędne i przyjeżdżajcie do Miasta Cypel na EUROFESTIVAL!

Miejsce:
Miasto Cypel
Zaruskiego 6

………………

3 czerwca na Agrykoli i w Łazienkach Królewskich odbędzie się impreza pod nazwą "Warszawa Dzieciom". WSTĘP WOLNY!

Z myślą o dzieciach przygotowano kilkadziesiąt różnych warsztatów, przedstawienia teatralne, zabawy i konkursy. A wszystko to pod hasłem Witajcie w naszej bajce! Punktem kulminacyjnym dnia będzie wspólne stworzenie zupełnie nowej bajki.

WYBRANE WYDARZENIA NA AGRYKOLI, godz. 11-18

• Bajkowe warsztaty dzielnic – II Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej
Warsztaty plastyczne, zajęcia bębniarskie, dmuchanie gigantycznych baniek mydlanych, „smok” czyli malowanie kartonowych konstrukcji, warsztaty taneczne z wykorzystaniem chusty Klanza, orgiami oraz tajemnicze „Łapacze Snów”.

• Mała filharmonia, Stowarzyszenie Artystów Euforis
Interaktywne spotkania z instrumentami - jak działa saksofon? ile klawiszy ma akordeon? czy gra na flecie jest trudna? Interaktywne warsztaty muzyczne z wykorzystaniem instrumentów

• Pan Aparacik - zaprasza fotograf Ryszard Waniek . Zbudujemy aparat, zrobimy i wydrukujemy zdjęcia.
Warsztaty fotograficzne oraz plener fotograficzny dla najmłodszych (w grupach). Budowa camera obscura, tajemnice działania lampy błyskowej, jak powstaje fotografia.

• Taniec/muzyka/ruch, Fundacja Capoeira Angola
Warsztaty taneczne i muzyczne odbywające się w grupach.

.....................

###Rodzinna gra miejska "Spacer imć Pana Rocha do Króla Jegomości" - 3 czerwca 2012 (niedziela). Gra rozpoczyna się o pełnych godzinach: 11.00; 12.00; 13.00 i 14.00. Gdzie? Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35

Gra Spacer imć Pana Rocha do Króla Jegomości wiąże się tematycznie z okresem I RP. W zabawie mogą brać osoby w różnym wieku. Gra zaczyna się w siedzibie Muzeum Historii Polski a kończy na Zamku Królewskim, gdzie czynna jest wielka wystawa przygotowana przez MHPPod wspólnym niebem….

Gra zaczyna się wtedy, gdy szlachcic Roch przyjeżdża do Warszawy, by wziąć udział w elekcji króla. Czy dokona właściwego wyboru? Czy miasto mu się spodoba? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania, podążając śladami szlachcica Rocha i jego potomków. Dzięki nim odkryjemy dawną Warszawę wieku XVII i XVIII. Zobaczymy, jak miasto wtedy wyglądało, jak funkcjonowało, a wreszcie spróbujemy odnaleźć ślady tamtej stolicy wokół nas.

Gra będzie pełna niespodzianek, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych MHP przygotowało atrakcje specjalne. Wszyscy uczestnicy gry, po dojściu na metę, otrzymają nagrodę w postaci bezpłatnego zwiedzania wystawy.


d2ivds7

Podziel się opinią

Share
d2ivds7
d2ivds7