Trwa ładowanie...

Za darmo: musical "Śluby Panieńskie"

"Tego musicalu nie da się porównać z niczym, co na temat 'Ślubów panieńskich' Fredry zrobiono do tej pory, nie da się też tego należycie opisać"

Za darmo: musical "Śluby Panieńskie"
d1flhwa
d1flhwa

Bielański Ośrodek Kultury zaprasza 20 września (sobota)na premierę spektaklu „Śluby panieńskie. Musical pasmanteryjny” wg A. Fredry w wykonaniu Teatru „Itakzagramy”. Start o godzinie 19:00. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 15 września w sekretariacie BOK w godz. 9.00-17.00.

* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie! *
Klara i Aniela zawierają przymierze przeciwko mężczyznom i ślubują „nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną”. Ich przysięgę postanawia zniszczyć lekkoduch Gustaw, mający zgodnie z planem swego stryja ożenić się z Anielą. Wymyśla więc intrygę, dzięki której chce nie tylko utrzeć nosa złośnicy Klarze, ale i pomóc Albinowi, zakochanemu w niej na umór, zdobyć w końcu jej serce. Splatana przez Gucia sieć zależności zaczyna coraz bardziej zaciskać się wokół bohaterów dramatu, aż w końcu nic już nie może zatrzymać rozpętanego żywiołu uczuć i emocji… „Śluby panieńskie. Musical pasmanteryjny Teatru Itakzagramy i Fundacji „Szafa Kultury” to niezwykła adaptacja znanej komedii Aleksandra hr. Fredry, zarazem współczesna, jak i trzymająca się ściśle pierwowzoru literackiego. * Reżyser Magdalena Gnatowska wydobyła z niego najważniejsze punkty intrygi oraz zawarte w tekście emocje, które zostały przełożone na język muzyki przez kompozytora Bartka Cabonia. Efektem ich współpracy jest spektakl kipiący od humoru i
żywych uczuć, muzyki, piosenek i tańca, spektakl przeznaczony dla wszystkich, którzy kiedykolwiek kochali, albo chcieliby kochać, bez względu na wiek.
Tego musicalu nie da się porównać z niczym, co na temat „Ślubów panieńskich” Fredry zrobiono do tej pory, nie da się też tego należycie opisać* - mówią organizatorzy.* *

Twórcy:
Scenariusz, reżyseria i myśl scenograficzna: Magdalena Gnatowska
Muzyka: Bartek Caboń
Choreografia: Anna Ochman

Występują:
Klara: Katarzyna Gruszewska
Aniela: Joanna Mazewska
Gustaw: Patryk Pawlak
Albin: Konrad Szymański
oraz Muzycy: Patrycja Baczewska i Kamil Smukowski

d1flhwa
d1flhwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1flhwa