Za darmo: Natalia Przybysz w Stacji

To ostatni koncert w tym sezonie w Stacji Mercedes.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Natalia Przybysz w Stacji

Dziś o godzinie 20.00 w letnim pawilonie na warszawskim Powiślu wystąpi Natalia Przybysz. Czy wyjątkowa energia charyzmatycznej artystki udzieli się gościom letniego pawilonu? O tym przekonamy się już niebawem – na ostatnim koncercie w tym sezonie w Stacji Mercedes.

Przez całe lato w Stacji Mercedes na Powiślu, co tydzień odbywały się koncerty interesujących muzyków, świetnie wpisujących się w nowoczesne nurty w muzyce rozrywkowej. Wśród artystów, którzy wystąpili przed gośćmi Stacji byli: Gaba Kulka, Notopop, Krzysztof Zalewski, Rykarda Parasol, Olivia Anna LiVki, Agyness B. Marry, PLASTIC, Patrick The Pan, SISTER WOOD, Endy Yden, Olivier Heim i Julia Marcell. Na ostatnim koncercie, zamykającym trzeci sezon w Stacji Mercedes, wystąpi Natalia Przybysz. Artystka zaprezentuje utwory ze swojej ostatniej płyty, pt. Prąd. Album z pogranicza bluesa i soulu, choć zakorzeniony jest w amerykańskiej tradycji obu gatunków, otwarcie nawiązuje również do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60-tych i 70-tych.

Natalia Przybysz, zwana również jako N’Talia i Natu, wybitna wokalistka i autorka tekstów, wcześniej była kojarzona głównie jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B – Sistars. Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą Natu i Natalia Przybysz (solowe projekty), gdzie poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów na żywo. Natalia inspiruje się soulem, jazzem i funkiem, choć nie kryje także pasji dla starych, ciepłych motownowskich brzmień i vitageowych instrumentów. Wszystkie polskie teksty, do piosenek, które znalazły się na płycie Prąd pisała sama i zaznacza że, są one dla niej bardzo ważne i za każdym z nich kryje się bardzo konkretne przeżycie.

Artystka została uhonorowana za swoją działalność artystyczną wieloma nagrodami. Już za samą płytę Prąd otrzymała Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku za płytę Prąd i Utwór Roku za utwór Miód.

Przeczytaj też:  „Warszawska Jesień” po raz 58.

Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.