Trwa ładowanie...

Za darmo: Odkryj tajemnice średniowiecza!

Poznaj najbogatszą i najbardziej różnorodną kolekcję sztuki średniowiecznej w Polsce!

Share
Za darmo: Odkryj tajemnice średniowiecza!
d1itfl7

Najbogatszą i najbardziej różnorodną kolekcję sztuki średniowiecznej w Polsce, należącą do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, od 11 grudnia 2013 można oglądać w zupełnie nowej, wyjątkowej oprawie.

Słynne dzieła – takie jak: Piękna Madonna z Wrocławia, Poliptyk Grudziądzki, Poliptyk Zwiastowania z Jednorożcem, Tryptyk z legendą świętego Stanisława Biskupa z Pławna czy monumentalny ołtarz z Pruszcza Gdańskiego – prezentowane będą w nowoczesnej i atrakcyjnej dla współczesnego odbiorcy aranżacji. Za projekt, pozwalający na nowo odkryć świat wyobrażeń sztuki średniowiecznej i wielość jej funkcji, odpowiada młody, utytułowany zespół warszawskiej pracowni architektonicznej WWAA.

d1itfl7

Jutro, w sobotę, 11 stycznia, odbędzie się wykład przybliżający historię zbiorów Sztuki Średniowiecznej MNW, jednej z najważniejszych tego typu kolekcji w Europie. Poznamy burzliwe dzieje zabytków oraz zmieniające się z biegiem lat oblicza Galerii. Wykład poprowadzi Urszula Król, a odbędzie się on w sali kinowej Muzeum Narodowego o godzinie 11:00 i potrwa ok. 50 minut. Wykład „Piękno i blask. Galeria Sztuki Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie“ będzie tłumaczony także na język migowy. Wstęp wolny.

MNW przygotowało bogaty program wydarzeń towarzyszących otwarciu Galerii Sztuki Średniowiecznej po jej całkowitej rearanżacji, skierowany – podobnie jak dotychczasowe oferty edukacyjne instytucji – do szerokiego grona odbiorców. Wśród propozycji znalazły się koncerty muzyki dawnej, wykłady sobotnie, a także cykl wieczornych czwartkowych spotkań „Średniowiecze o zmroku” i familijne „Średniowieczne Soboty”.

*Pełen program wydarzeń znajdziecie TUTAJ . *

d1itfl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1itfl7
d1itfl7