Za darmo: patriotyczne piosenki na placu Piłsudskiego

„Lekcja śpiewania" radosnym uczczeniem Dnia Niepodległości
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: patriotyczne piosenki na placu Piłsudskiego

W Warszawie zagości zwyczaj czczenia świąt narodowych - wspólnego śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych. W sobotę, 10 listopada, o godz. 20.00, zapraszamy na pl. Piłsudskiego – nieważne umiejętności wokalne, ważna chęć radosnego obchodzenia Święta Niepodległości. Nie trzeba znać na pamięć tekstu „Przybyli ułani pod okienko” czy „Pierwszej brygady”. Organizatorzy zapewnią 1500 śpiewników, które będą rozdawane na placu Marszałka Piłsudskiego.

Organizatorami „Lekcji śpiewania – Droga niepodległości Kraków-Warszawa-Gdańsk (1914-1989)” jest krakowska Biblioteka Polskiej Piosenki, która od 10 lat w święta narodowe zaprasza do wspólnego śpiewania na Rynku Głównym w Krakowie. Motywem przewodnim lekcji jest „patriotyzm nie musi być cierpieniem” i ma na celu popularyzacje lekko zapomnianych już, a niegdyś bardzo popularnych utworów związanych z ważnymi okresami historii Polski.

Lekcja wspólnego śpiewania rozpocznie się bezpośrednio po uroczystym capstrzyku z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na który zaprasza Dowództwo Garnizonu Warszawa. O godz. 18.00 po apelu pamięci i złożeniu kwiatów pod pomnikiem J.Piłsudskiego rozpocznie się inscenizacja wydarzeń z 1918 roku oraz koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.