Trwa ładowanie...

Za darmo: patriotyczne piosenki na placu Piłsudskiego

„Lekcja śpiewania" radosnym uczczeniem Dnia Niepodległości

Share
Za darmo: patriotyczne piosenki na placu Piłsudskiego
dccq03r

W Warszawie zagości zwyczaj czczenia świąt narodowych - wspólnego śpiewania piosenek i pieśni patriotycznych. W sobotę, 10 listopada, o godz. 20.00, zapraszamy na pl. Piłsudskiego – nieważne umiejętności wokalne, ważna chęć radosnego obchodzenia Święta Niepodległości. Nie trzeba znać na pamięć tekstu „Przybyli ułani pod okienko” czy „Pierwszej brygady”. Organizatorzy zapewnią 1500 śpiewników, które będą rozdawane na placu Marszałka Piłsudskiego.

Organizatorami „Lekcji śpiewania – Droga niepodległości Kraków-Warszawa-Gdańsk (1914-1989)” jest krakowska Biblioteka Polskiej Piosenki, która od 10 lat w święta narodowe zaprasza do wspólnego śpiewania na Rynku Głównym w Krakowie. Motywem przewodnim lekcji jest „patriotyzm nie musi być cierpieniem” i ma na celu popularyzacje lekko zapomnianych już, a niegdyś bardzo popularnych utworów związanych z ważnymi okresami historii Polski.

Lekcja wspólnego śpiewania rozpocznie się bezpośrednio po uroczystym capstrzyku z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na który zaprasza Dowództwo Garnizonu Warszawa. O godz. 18.00 po apelu pamięci i złożeniu kwiatów pod pomnikiem J.Piłsudskiego rozpocznie się inscenizacja wydarzeń z 1918 roku oraz koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

dccq03r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dccq03r
dccq03r