Trwa ładowanie...

Za darmo: Perły prawego brzegu

Czego nie znajdziemy na lewym, a znajdziemy na prawym brzegu Wisły?
Share
Za darmo: Perły prawego brzegu
d1r4vxy

To kolejne już spotkanie w ramach cyklu "Z tamtej strony Wisły". Odbędzie się jak zwykle w kawiarni "W oparach absurdu" przy ul. Ząbkowskiej 6.

Tym razem na spotkaniu pojawi się dwóch gości:

Pierwszym będzie Martyna z Praskiej Ferajny, która opowie o tym, czego nie znajdziemy na lewym, a znajdziemy na prawym brzegu Wisły. Wśród skarbów Pragi usłyszymy m.in. o jedynym w Warszawie kościele gotyckim i o przedwojennym przystanku tramwajowym. Dowiemy się również o zapomnianych mieszkańcach prawego brzegu, którzy przyjechali do Warszawy z Holandii, świdermajerach, drewnianych kościołach oraz ulicach, które zatrzymały się w czasie.

d1r4vxy

Kolejnym gościem będzie Anna Wysocka - autorka bloga napradze.waw.pl oraz facebookowego profilu Na Pradze. Na co dzień zajmuje się ona fotografią, a z miłości do Pragi skierowała swój obiektyw właśnie w jej stronę. Podczas prezentacji będzie można zobaczyć fotografie ukrytych praskich skarbów.

Nie zabraknie też humoru - będzie można przeczytać kilka "kwiatków" z praskich murów, oraz przyjrzeć się kontrastom występującym w dzielnicy.

Kiedy: 26 lutego, godz. 19:00

Gdzie: W oparach absurdu,ul. Ząbkowska 6, Praga

d1r4vxy

WSTĘP WOLNY

link do wydarzenia

Jeśli ktoś ma ochotę wystąpić podczas spotkania organizowanego przez Praską Ferajnę, podzielić się ciekawostkami albo dowiedzieć się więcej o kolejnych spotkaniach lub o samej Pradze, może napisać na na adres praska.ferajna@gmail.com.

* Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!*

d1r4vxy

Podziel się opinią

Share
d1r4vxy
d1r4vxy