Trwa ładowanie...

Za darmo: piknik "Karton, naturalnie!" w ZOO

Do czego mogą służyć puste kartoniki po sokach, napojach lub mleku? Do ułożenia toru przeszkód, zabawy w kręgle, zbudowania przestrzennych konstrukcji, a nawet produkcji papieru przy użyciu... pralki Frani!
Share
Za darmo: piknik "Karton, naturalnie!" w ZOO
d2ua8kz

Wszystkich warszawiaków zainteresowanych recyklingiem Fundacja ProKarton, organizator kampanii „Karton, naturalnie!”, zaprasza na ekologiczny piknik w najbliższą sobotę, 29 czerwca do ZOO przy ul. Ratuszowej 1, który odbywać się będzie od godz. 10.00 do 15.00. Dla dzieci przygotowano mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami, a dla rodziców porcję informacji na temat zalet kartoników do żywności płynnej.

49% konsumentów sięgających po soki, napoje i inne produkty w kartonikach, robi to z myślą o dzieciach. Zdaniem rodziców kartonowe opakowania są lekkie, nie tłuką się, można je dać dzieciom do szkoły lub na wycieczkę bez obawy o ich bezpieczeństwo.

Ponadto kartoniki są przyjazne dla środowiska – główny materiał, użyty do ich produkcji, tj. celuloza, jest surowcem odnawialnym, a odpady po kartonikach są w pełni recyklingowalne w naszym kraju. Podczas sobotniego pikniku chcielibyśmy w atmosferze zabawy pokazać zarówno rodzicom, jak i ich pociechom, że wybierając produkty w kartonikach mogą korzystnie wpływać na środowisko – mówi Michał Rosa, Prezes Zarządu Fundacji ProKarton.

d2ua8kz

A co zrobić z pustym kartonikiem? Na co dzień Fundacja ProKarton zachęca dorosłych i dzieci do segregacji śmieci i wrzucania zużytych kartoników po mleku czy sokach do pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Jednak tym razem, wyjątkowo organizator kampanii „Karton, naturalnie!” zaprasza do wspólnej zabawy z wykorzystaniem opakowań kartonowych.

Wśród licznych atrakcji dla warszawiaków zaplanowano m.in. pokaz czerpania papieru. Dzieci będą mogły zobaczyć, w jaki sposób przy użyciu pralki Frani powstaje papier czerpany z kartoników po sokach, napojach i mleku. Następnie, na przygotowanych przez siebie kartkach samodzielnie wykonają certyfikaty udziału w warsztatach. Dla bardziej aktywnych przygotowano wyzwania sportowe – sztafetę, tor przeszkód czy rzuty do celu. Wspólnie z rodzicami dzieci będą mogły zbudować konstrukcje przestrzenne z kartoników po napojach. Przez cały dzień będą odbywać się także konkursy z nagrodami z wiedzy o ekologii. Uczestnicy pikniku będą mogli spróbować soków, napojów owocowych i mlecznych w kartonikach i posilić się świeżymi owocami w ekologicznej kawiarence.

d2ua8kz

Podziel się opinią

Share
d2ua8kz
d2ua8kz