Trwa ładowanie...

Za darmo: Podróż do świata zbrodni

Autorzy kryminałów, specjaliści policyjni i dziennikarze śledczy postanowili skonfrontować fikcję literacką i filmową z brutalną rzeczywistością

Share
Za darmo: Podróż do świata zbrodni
d33b74b

Autorzy kryminałów, specjaliści policyjni i dziennikarze śledczy postanowili skonfrontować fikcję literacką i filmową z brutalną rzeczywistością. Organizatorzy zapraszają na wielką gratkę dla miłośników kryminału!

W Klubie Policjanta (Restauracja Landa) dowiecie się, jak od „kuchni” wygląda praca dziennikarza śledczego i policjanta oraz z czym musi zmierzyć się autor kryminałów. Zobaczycie jak naprawdę prowadzi się oględziny miejsca zbrodni oraz posłuchacie historii o początkach gangsterskiego kina. Wydar*zeniu towarzyszy wystawa grafik Waldemara Świerzego z cyklu "Gangsterzy". W trakcie imprezy rabat do każdego rachunku.***

Przebieg imprezy:

14:00 - 15:00 - „Zabiję za kiepski kryminał” - Jan Siwmir dyskutuje o literaturze kryminalnej z autorami : Katarzyną Bondą i Jackiem Skowrońskim.

d33b74b

15:30 - 16:30 - Początki filmu kryminalnego, czyli rozrywkowi gangsterzy kontra smutni policjanci. O starym kinie kryminalnym opowiada filmoznawca Andrzej Kawecki.

17:00 - 18:00 - „Co ty wiesz o zabijaniu?” - Dziennikarsko-gliniarska dyskusja pomiędzy dziennikarzem, a byłymi policjantami. Artur Górski, redaktor naczelny magazynu „Focus Śledczy”, rozmawia z Dariuszem Lorantym i Piotrem Pochuro.

18:30 - 19:30 - „Czego Holmes mógłby się nauczyć” - O tym jak zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa i jak jest to ważne dla pracy policyjnych detektywów i prokuratorów opowiada ekspert kryminalistyki Robert Duchnowski.

Podczas wydarzenia można będzie obejrzeć wystawę inkografii - limitowanych i sygnowanych grafik - Waldemara Świerzego, jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów. Inkografie z cyklu „Gangsterzy” to propozycja nie do odrzucenia dla miłośników kryminałów. To sceny hazardu, mafijnych porachunków oraz spotkań w ciemnych uliczkach i szemranych klubach. To historie wypełnione dymem cygar i jazzową muzyką.

d33b74b

Dzięki galerii Desa Modern, w trakcie spotkania, dzieła tego wielkiego artysty można będzie nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach. Nonszalancja postaci na obrazach i dynamizm scen podkreślą charakter każdego niepokornego wnętrza.

Goście:

Katarzyna Bonda - autorka powieści kryminalnych: „Sprawa Niny Frank” (2007), nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, wydana także jako „Dziewiąta runa” (2011), „Tylko martwi nie kłamią” (2010), "Florystka" (2012) oraz książek dokumentalnych: „Polskie morderczynie”(2008), „Zbrodnia niedoskonała”(2009, we współpracy z Bogdanem Lachem). Pisze też scenariusze filmowe.

Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor kilkunastu powieści kryminalnych i sensacyjnych, m.in. "Gucci boys", "Al Capone w Warszawie", "Zdrada Kopernika" oraz książek reporterskich: "Świat tajnych służb" i "Gang". Były korespondent wojenny, specjalizuje się w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych, redaktor naczelny Focusa Śledczego.

Jacek Skowroński – współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego „Qfant„ laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008 r.). Autor powieści sensacyjno-kryminalnej ”Był sobie złodziej”. Imał się wielu profesji, zarabiając na życie między innymi jako tragarz, brukarz czy sprzedawca butów. Przez pewien czas "zajmował się" również włóczęgą.

d33b74b

Andrzej Kawecki - Filmoznawca, historyk sztuki. Współpomysłodawca i współorganizator festiwalu „Święto Niemego kina”. Autor artykułów popularyzujących kino w miesięcznikach „Film”, „Trendy”, „Heritage” i innych. Członek Rady Naukowej projektu „Filmoteka szkolna” przy PiSF oraz Rady Naukowej Muzeum Kinematografii w Łodzi. Współautor nagradzanego filmu dokumentalnego „Niegdyś w Afryce”. Z największą przyjemnością oddaje się edukacji filmowej.

Jan Simir - Jest dwuosobowy „Siwmir” to pseudonim pod którym ukrywa się „koalicja małżeńska” . Nauczyciel z powołania, kryminalista z zamiłowania, poeta z wściekłości na rzeczywistość. W wolnych chwilach ucieka w fotografię.

Dariusz Loranty - Publicysta magazynu „Focus Śledczy”, były negocjator policyjny Komendy Stołecznej Policji.

Dariusz Duchnowski - Ekspert w dziedzinie kryminalistyki, emerytowany funkcjonariusz policji.

d33b74b

Piotr Pochuro - Przestępcze opowieści to jego żywioł. Niegdyś gliniarz, dziś autor kryminałów.

Klub Policjanta, ul. Okrzei 13

20 kwietnia 2013 (sobota)

d33b74b

Podziel się opinią

Share
d33b74b
d33b74b