Trwa ładowanie...

Za darmo: Podróże Pana Kleksa

Gra miejska na warszawskim Ursusie

Za darmo: Podróże Pana Kleksa
d3sbgce
d3sbgce

Wystartujcie w grze miejskiej, która przeniesie uczestników w niesamowity świat podróży z Panem Kleksem! Wyrusza on w pełną niebezpieczeństw podróż po odległych krainach, by odzyskać beczkę magicznego atramentu potrzebnego do zorganizowania corocznego festiwalu bajek - mówią organizatorzy - zadanie jest skomplikowane i odpowiedzialne, więc potrzebuje do niego małych pomocników, którzy odwiedzając kultury polskich mniejszości narodowych i etnicznych będą mogli się dobrze bawić i jednocześnie rozwijać swoją wiedzę na ich temat. Tak przedstawia się fabuła gry miejskiej organizowanej w najbliższą sobotę na warszawskim Ursusie. Gra miejska jest główną atrakcją trzydniowego festiwalu międzykulturowego "Wspólnota w kulturze", organizowanego corocznie przez Ośrodek Kultury Arsus.

Podczas gry miejskiej pomocnicy Pana Kleksa odwiedzą m.in.* wróżkę z rodziny romskiej, nauczą się tradycyjnej białoruskiej wycinanki papierowej, pomogą staremu Żydowi dopełnić szabasowych powinności, a także dowiedzą się, jak Słowacja wpłynęła na losy sztuki całego świata*. Finałem zabawy ma być uratowanie festiwalu Bajek wraz z samym Panem Kleksem.

Gra miejska ma także cel charytatywny. Nie zapominamy o najbardziej potrzebujących - mówią organizatorzy - w trakcie gry będziemy zbierać pieniądze dla Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"- dla małego Bartka chorego na tibial hemimelia.

d3sbgce

Gra jest przewidziana dla 50 drużyn i jest dla osób powyżej 4. roku życia. Wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat otrzymają nagrody pod warunkiem, że zostaną zgłoszone do gry. W każdej drużynie musi być przynajmniej jedna pełnoletnia osoba. Zapisy trwają do 26 października 2012, szczegóły i rejestracja na stronie organizatora .

27 października 2012, Ursus
Start gry w Domu Kultury Arsus, ul. Traktorzystów 14, o godzinie 14:00.

d3sbgce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbgce