Trwa ładowanie...

Za darmo: pokaz filmów Romana Polańskiego

Wszystkie najważniejsze dzieła reżysera!

Share
Za darmo: pokaz filmów Romana Polańskiego
d46q02l

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, rozpoczyna przegląd filmów znakomitego polskiego reżysera Romana Polańskiego. Projekcje dzieł mistrza będzie można zobaczyć od czwartku 23, do wtorku 28 sierpnia 2012 roku, zawsze o godzinie 20.00 w siedzibie Fortu. Wstęp na przegląd jest bezpłatny

Romana Polańskiego, mistrza warsztatu reżyserii i światowej sławy scenarzysty nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten wielokrotnie nagradzany i doceniany w kraju i za granicą Polak, stworzył w swojej karierze wiele dzieł przechodzących do historii światowej kinematografii. Od premiery pierwszego filmu pełnometrażowego w reżyserii Romana Polańskiego minęło 50 lat. Film Nóż w wodzie wywołał burzę obyczajową i otworzył autorowi drzwi do międzynarodowej kariery przynosząc nominację do Oskara i na stałe wpisując się w historię polskiego kina.

Przegląd filmów ma na celu przybliżenie postaci reżysera i jego dorobku. Począwszy od pierwszego filmu zrealizowanego pół wieku temu w Polsce poprzez filmy wyreżyserowane za granicą z takimi gwiazdami jak Mia Farrow czy Jack Nicholson. Każdy z tych filmów, czy to będący czarnym kryminałem czy też groteskową opowieścią o polowaniu na wampiry, był wielokrotnie nagradzany. Ten wybitny reżyser za swoją pracę otrzymał m.in. nominacje do Oskarów, Złote Lwy, Złote Globy, czy też Złote Palmy w Cannes.

d46q02l

Wieczory filmowe rozpocznie projekcja filmu: Nóż w wodzie , a zakończy film dokumentalny będący opowieścią o reżyserze budzącym uznanie na całym świecie - Roman Polański: moje życie w reżyserii Laurent Bouzereau.

Pokaz filmów odbędzie się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego przy ul. Czarnieckiego 51.
Szczegółowy opis programu można odnaleźć na stronie Nowyfort.pl

d46q02l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46q02l