Trwa ładowanie...
d2o8hmw

Za darmo: Pokaz filmu, spotkanie z twórcą i dyskusja [WIDEO]

Film zostanie pokazany w ramach międzynarodowego projektu KineDok
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Pokaz filmu, spotkanie z twórcą i dyskusja [WIDEO]
d2o8hmw

W najbliższą niedzielę, w dwóch miejscach w Warszawie odbędzie się pokaz czeskiego filmu „Nora”. Obecny na nich będzie reżyser i scenarzysta filmu Jiří Stejskal. Po projekcji odbędzie się dyskusja.

"Nora” to dokument o (nie)tradycyjnej rodzinie, dla której szczęście, miłość i wzajemna pomoc są ważniejsze niż zysk. Na peryferiach Kijowa znajduje się wyjątkowe gospodarstwo. Nie otaczają go piękne łąki i pola lecz… wielkie bloki. Miasto zagarnęło wiejskie tereny lecz zostawiło jedną małą enklawę, która pośród wysokich wieżowców dzielnie trwa dzięki swojej niezłomnej obrończyni, Natashy. Natasha Yurchenko, mieszkanka gospodarstwa stara się za wszelką cenę utrzymać rodzinną zagrodę i obronić ją przed pazernością deweloperów.

Film zostanie pokazany w ramach międzynarodowego projektu KineDok, którego koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa. Po projekcjach twórca weźmie udział w dyskusji z publicznością na temat swojego filmu.

10.09, godz. 18.00 Dom Sztuki SMB „Jary”, ul. Wiolinowa 14
11.09, godz. 20.00 Klubokawiarnia „To Się Wytnie”, ul. Stalowa 46

Dodatkowo tego dnia, w Klubokawiarni „To Się Wytnie” odbędzie się po filmie dyskusja pt. „Rozwój i ekspansja miasta – pozytywy i zagrożenia” nawiązująca do poruszanej w filmie tematyki . Spotkanie poprowadzi Ola Chudyńska z Muzeum Warszawskiej Pragi .

d2o8hmw

Zobaczcie trailer filmu.

Podziel się
d2o8hmw

Podziel się opinią

Share

d2o8hmw

d2o8hmw