Trwa ładowanie...

Za darmo: spacerki stacjonarne pt. „Różności warszawskie”

Spotkania w Klubie Podróznika na Woli w każdy ostatni czwartek miesiąca

Za darmo: spacerki stacjonarne pt. „Różności warszawskie”
d3o4x2e
d3o4x2e

W roku 2014 rusza kontynuacja cyklu „Spacerki stacjonarne” pt. „Różności warszawskie”. Licencjonowani przewodnicy miejscy oraz miłośnicy Warszawy z Fundacji Varsaviana opowiedzą o mało znanych zakątkach miasta, o ludziach mających duży wpływ na jego rozwój a także ciekawej architekturze.

Czytaj również: Chiński Nowy Rok w Muzeum dla Dzieci

Spotkania odbywać się będą w „Klubie Podróżnika” w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 przy ulicy M. Bielskiego 3 w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 17:30.

PROGRAM:

30 stycznia 2014 r. – „Prawdy i mity, czyli jak powstańcy warszawscy walczyli z niemiecką techniką” – prowadzący: Jarosław Czerniecki.

Niemieccy dowódcy skierowali do walczącej Warszawy najbardziej wyrafinowane wytwory przemysłu zbrojeniowego. Cel był prosty: zatopić stolicę w morzu ognia. Tajemnicze pojazdy rakietowe, ciężkie moździerze, miny samobieżne i pojazdy do forsowania barykad. Gdzie do dziś pozostały po nich ślady?

d3o4x2e

27 lutego 2014 r. – „Transatlantyk w Warszawie, czyli spacer śladem Gombrowicza” – prowadząca: Katarzyna Dzierzbicka.

Niby Witold Marian Gombrowicz przyszedł na świat w Małoszycach, ale co z tego? Skoro od 7 roku życia mieszkał w Warszawie. Gdzie mieszkał, szkolił się, studiował, pracował, a gdzie zwykł się relaksować? O tym i innym potraktuje wykład...

27 marca 2014 r. – „Opowieść o historii Woli ” – prowadzący: Piotr Krawczyk.

Wola jest w naszej świadomości najczęściej robotnicza i „czerwona”. Ale jej historia obfituje w ciekawe, mniej znane wydarzenia. Opowiemy między innymi o wsi Wielka Wola, elekcjach królów Polski, posiadłościach magnackich oraz bohaterstwie polskiego oręża. Krótko mówiąc: piękna Woli historia.

24 kwietnia 2014 r. – „Od ogrodu do ogrodu, czyli czas relaksu właścicieli Wilanowa ” – prowadząca: Magdalena Lewandowska.

Kolorowe dywany kwiatów zalotnie uśmiechają się do dostojnych boskietów, by razem przywitać czcigodnych gości. Sekretny ogródek ofiarowuje chwile wytchnienia właścicielom rezydencji, a kręte ścieżki i romantyczne widoki dają szansę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Spacerując wirtualnie po wilanowskich ogrodach, przejdźmy przez kilka wieków ich historii.

29 maja 2014 r. – „Utopia, która istnieje – socrealistyczne osiedla mieszkaniowe” – prowadząca: Marta Grzymkowska.

Rzecz o idei oraz ideologii w architekturze i urbanistyce. A także o tym, jak w latach 50. wyglądała konfrontacja planów z rzeczywistością i czy na MDM lub Pradze II żyje się przyjemnie i wygodnie. Wbrew maksymie starożytnych również o gustach...

d3o4x2e
d3o4x2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o4x2e