Trwa ładowanie...
d2z6flq

Za darmo: Spacery z Saskim 2018

Zobaczcie nieistniejący już Pałac Saski i poznajcie jego mieszkańców
Share
Za darmo: Spacery z Saskim 2018
d2z6flq

Już w sobotę stowarzyszenie Saski 2018 i Park Miniatur zapraszają na kolejne bezpłatne spacery po Ogrodzie Saskim oraz na oglądanie makiety pałacu Saskiego i rozmowy o tym, jak ona powstawała.

Czytaj też: Alicja w Ogrodzie Saskim

**Usłyszycie też o tym, gdzie balowali Napoleon i Casanova, o tym, jak budować bez kantów, o wędrującym pomniku, o prowincjuszu Antosiu, co zasmakował w urokach nocnego życia i o tym, który z wielkich kompozytorów został obdarowany przez cara

brylantowym pierścieniem. Opowiadać będą renomowani przewodnicy warszawscy.**

d2z6flq

Spacerowicze odwiedzą także nieistniejący już Pałac Saski , przeniosą się w wiek XIX, by zapukać do drzwi jego mieszkańców: arystokracji, lekarzy, artystów. Odwiedzą fabrykę perfum i salon mody, usłyszą historie skradzionego zegara i niesfornego prosiaka, który napędził strachu pałacowym wyżłom…

Spacery rozpoczynają się o godz. 17:00, 18:00 i 20:00. Udział może wziąć każdy – wstęp wolny, zbiórki przy miniaturze Pałacu Saskiego, na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza.

Na spacerowiczów czekać będą dodatkowe atrakcje: każdy dostanie pamiątkową pocztówkę z pałacem Saskim. Każdy będzie mógł się także sfotografować z tabliczką „Popieram”. Zdjęcia trafią do galerii popierających odbudowę pałacu Saskiego na stronie www.saski2018.pl.

Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

d2z6flq

Podziel się opinią

Share
d2z6flq
d2z6flq