Trwa ładowanie...

Za darmo: spotkania z podróżnikami

Poznaj ludzi, którzy nie bali się przemierzyć świata!

Za darmo: spotkania z podróżnikami
d1k93rk
d1k93rk

Raz w miesiącu TuPraga Dom Kultury zaprasza na spotkania z polskimi podróżnikami, którzy opowiedzą o zrealizowanych już wyprawach oraz zdradzą swoje dalsze plany na poznawanie świata. Dwa najbliższe spotkania poświęcone będą Papui oraz Ameryce Południowej. Spotkania odbywają się pod nazwą "Z Pragi na koniec świata". Wstęp wolny.

31 października, środa, godz. 18.00: Anna i Kuba Urbanowscy

Spotkanie z podróżnikami Anną i Kubą Urbańskimi, którzy opowiedzą o kulcie przodków, duchach i drzewach oraz obrzędach ku czci zmarłych u plemion papuaskich, głównie Asmatów.

d1k93rk

6 listopada, wtorek, godz. 18.00: Michał Szymczak (Pasikonik)

Gościem praskiego cyklu podróżniczego w listopadzie będzie Michał Szymczak, który zaprezentuje film „Sezon na Lwy” i opowie o tym, jak powstawał dokument.
„Sezon na Lwy” to paradokumentalny zapis podróży Michała Szymczaka, podczas której zjechał Amerykę Południową autostopem. To pięć tysięcy kilometrów w Brazylii, spacery po dzikich terenach bez przewodnika, teatr na ulicach w stolicy Boliwii, zatrzymany czas w samotnej górskiej chacie. Film jest pełną humoru lekcją geografii oraz duchową opowieścią zagrzewającą do realizacji marzeń, niekoniecznie z pełnym portfelem.
Po projekcji Michał Szymczak opowie o swoich przygodach jako podróżnik i filmowiec. Żyje w drodze niezmiennie od 10 lat. Przebył autostopem ponad 45 krajów, w 8 z nich mieszkał i pracował. Jest specjalistą od dokumentu i groteski, tworzy filmy, pisze do prasy i prowadzi własny blog.

"Z Pragi na koniec świata"
31 października oraz 6 listopada
Praga Dom Kultury
Dąbrowszczaków 2

d1k93rk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k93rk