Trwa ładowanie...

Za darmo: spotkanie z prof. Philipem Zimbardo

To jeden z najbardziej uznanych na świecie psychologów XX wieku

Za darmo: spotkanie z prof. Philipem Zimbardo
dc9nsu9
dc9nsu9

Co to dzisiaj znaczy być bohaterem? Czy współczesny bohater musi umierać za miliony? Na czym polega heroizm dnia codziennego? Polecamy wyjątkowe spotkanie prof. Philipa Zimbardo z publicznością!

Prof. Zimbardo to jeden z najbardziej uznanych na świecie psychologów XX wieku. Jest profesorem Uniwersytetu Stanforda, stworzył Klinikę Nieśmiałości, a Jego książki (m.in. Psychologia i życie, Paradoks czasu i Efekt Lucyfera) przetłumaczono na dziesiątki języków.

Jego najsłynniejsze badanie to tzw. eksperyment stanfordzki. W 1971 r. Zimbardo umieścił w więzieniu grupę studentów, aby sprawdzić, gdzie zaczyna się ludzka zdolność do czynienia zła. Udowodnił, jak wielki wpływ na nasze zachowanie ma sytuacja i kontekst, w którym funkcjonujemy.

Obecnie, po latach doświadczeń Profesor promuje koncepcję bohaterstwa w życiu codziennym - skoro w odpowiednich okolicznościach każdy człowiek może postąpić źle, to dlaczego nie stworzyć warunków, które obudzą w nim dobro? Jak stworzyć system do czynienia dobra? Czy każdy z nas może zostać bohaterem dnia codziennego? Co to w ogóle dziś znaczy? Co zrobić, by młodzież rzeczywiście była nadzieją na przyszłość?

dc9nsu9

Szukając odpowiedzi na te pytania, prof. Zimbardo otwiera 14.kwietnia ZIMBARDO YOUTH CENTER w Nikiszowcu (Katowice) - pierwsze na świecie tego typu centrum dla młodzieży.

Na spotkaniu w barzeStudio opowie nam o nowatorskiej koncepcji centrum i rozpoczynającym się w polskich szkołach eksperymencie HEROIC IMAGINATION PROJECT. Przyjdźcie dowiedzieć się więcej…

Organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie z j.angielskiego.
Prowadzenie: dr Karolina Wigura, socjolożka, "Kultura Liberalna"
Liczba miejsc ograniczona/ obowiązkowa rejestracja pod adresem e-mail: biuro@barstudio.pl

Gdzie: barStudio, sala Kisielewskiego, pl. Defilad 1

*Kiedy: *9 kwietnia (środa) 2014 r., godz. 19:00

dc9nsu9

WSTĘP WOLNY

dc9nsu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc9nsu9