Trwa ładowanie...

Za darmo: Targi Książki Historycznej

Najcenniejsza książka świata, spotkania autorskie, spacery historyczne i wiele innych imprez towarzyszących

Share
Za darmo: Targi Książki Historycznej
dzk6en8

XXI Targi Książki Historycznej odbywać się będą w Warszawie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w dniach 29 listopada – 2 grudnia 2012 roku. Stoiska ekspozycyjne dostępne będą dla odwiedzających codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Uroczyste otwarcie z udziałem zaproszonych gości odbyło się dzisiaj o godz. 12.00.

Na targach swoją ofertę zaprezentuje prawie dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier planszowych i strategicznych, producenci filmowi. Pierwszy raz na targi przyjadą wystawcy z Białorusi i z Rosji. W ramach tegorocznych Targów odbędzie się m.in. III Salon Książki Muzealnej, II Salon Bibliotek, I Salon Książki Białoruskiej i I Salon Historii Alternatywnej.

Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne wydarzenia dodatkowe: spotkania autorskie, promocje książek, pokazy grup rekonstrukcyjnych, pokazy historycznych filmów fabularnych, spacery historyczne. Szczególnym wydarzeniem na Targach Książki Historycznej będzie zaprezentowanie faksymile Biblii Gutenberga – najcenniejszej książki świata, która znajduje się w Pelplinie, a której wartość jest szacowana jest na 100 milionów dolarów.

dzk6en8

W programie XXI TKH między innymi:

- spotkania ze znanymi historykami i autorami (m.in. Wiktor Suworow, Wladimir Bieszanow), panele dyskusyjne (np. „Oblicza kobiety w średniowiecznej Polsce”)
- spacery historyczne (prowadzenie: Sławomira Koper, Iwona Kienzler)

- projekcje historycznych filmów fabularnych na stulecie Universalu (m.in. "Katyń", "Dzieci Ireny Sendlerowej", "Gladiator")
- pokazy grup rekonstrukcyjnych: turniej rycerski, turniej łuczniczy dla publiczności, pokazy walk rycerzy z epoki bitwy pod Płowcami, inscenizacja bitwy polsko-litewskiej „Oblężenie Jazdowa 1262”, „Od Mieszka do Jagiełły” − czyli opowieść jak zmieniało się uzbrojenie rycerza od X do XV w.
- wystawa zabawek historycznych
- wystawa o hutnictwie sprzed 2 tysięcy lat z okolic Warszawy
- pokazy gier planszowych o tematyce historycznej i militarnej
- gry i atrakcje dla najmłodszych
- lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży

Szczegółowy program imprez targowych pod adresem: www.pwkh.pl

Wstęp na Targi Książki Historycznej i wszystkie imprezy jest bezpłatny.

dzk6en8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzk6en8
dzk6en8