Trwa ładowanie...

Za darmo: Treningi Tai Chi

W każdy czwartek w Ogrodzie Saskim

Share
Za darmo: Treningi Tai Chi
d22nbfj

Tai chi to powolne ruchy, pozytywnie wpływające na ciało. Jak twierdzą nauczyciele tej metody treningu, Tai Chi poprawia i utrzymuje zdrowie - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wywodząca się z Chin metoda ćwiczeń jest także doskonałym narzędziem do relaksacji ciała i umysłu. Regularna praktyka uczyni ćwiczącego pogodniejszym, spokojniejszym, silniejszym, a nawet - jak twierdza niektórzy - młodszym.

Tai Chi nie jest jak joga, która jest całym systemem filozoficznym. Tai Chi to zwykłe ćwiczenia, wywodzące się z chińskiej sztuki walki. Ćwiczenie jogi - jak twierdzą niektóre media - jest grzechem i może przynieść konkretne objawy somatosensoryczne (mrowienie, wibracje, swędzenie lub łaskotanie, a nawet spontaniczne uczucie głębokiego orgazmu)
. Tymczasem płynne ruchy Tai Chi to raczej medytacja w ruchu. Dzięki nim zredukujemy swój stres, a regularne ćwiczenie mogą przynieść nam wymierne korzyści dla układu mięśniowego, kostnego czy krążenia.

Kto nie wierzy - może spróbować. Otwarte darmowe treningi Tai Chi odbywają się w każdy czwartek w Ogrodzie Saskim o godz.10.00 (obok fontanny). Będą trwać przez całe wakacje. Prowadzi je Wojtek Wróblewski (na zdjęciu). Zajęcia są oczywiście darmowe. Wystarczy przyjść.

d22nbfj

Poniżej na wideo możecie zobaczyć rekord świata w ilości ludzi wykonujących jednocześnie Tai Chi.

d22nbfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22nbfj
d22nbfj