Trwa ładowanie...

Za darmo: turniej "Polska Piłka jest Kobietą"

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę

Za darmo: turniej "Polska Piłka jest Kobietą"
dartdvf
dartdvf

W sobotę 5 kwietnia 2014 r. w hali OSIR Włochy odbędzie się turniej, w którym udział weźmie ponad 120 dziewczyn z całego kraju. Zmierzą się one o miano najlepszej drużyny II Turnieju Piłki Nożnej Kobiet „Polska Piłka jest Kobietą”. Emocji i adrenaliny na pewno nie zabraknie – dostarczy ich kibicom aż 12 najlepszych kobiecych drużyn z całej Polski.

Inicjatorem zawodów warszawski zespół Diamonds United. „Organizujemy nasz turniej, ponieważ chcemy promować piłkę nożną kobiet ” - mówi Zuzanna Zychowicz z zespołu. „W Polsce panuje przekonanie, że świat futbolu zarezerwowany jest dla mężczyzn. Po zdobyciu w tym roku mistrzostwa Europy U-17 przez nasze reprezentantki rozgłos w mediach był efektem krótkotrwałym. Ironią jest, że dłużej i głośniej rozpaczamy nad porażkami męskiego futbolu niż potrafimy się cieszyć z sukcesów kobiet w tej samej dyscyplinie. Dlaczego tak się dzieje? Trudno odpowiedzieć. Pozostaje nam tylko robić wszystko, co w naszej mocy, aby ta sytuacja uległa zmianie.”

Drużyna Diamonds United powstała półtora roku temu. Przez ten czas zgromadziła już 20 dziewczyn, które bez narzekań przychodzą na regularne treningi i chcą zgłębiać tajniki piłki nożnej.

dartdvf

By zobaczyć dziewczyny w akcji, zapraszamy w sobotę do Hali OSIR Włochy przy ul. Gładkiej 18, w godzinach 9:00-19:00. Na zawody zapraszamy całe rodziny. To będzie wielkie święto kobiecej piłki. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

dartdvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dartdvf