Trwa ładowanie...

Za darmo: Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają przy Grochowskiej

Posłuchaj na żywo muzyki Chopina w wykonaniu konkursowych artystów

Share
Za darmo: Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zagrają przy Grochowskiej
d26ezdr

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncerty będą odbywały się codziennie o 19.00, od poniedziałku, 5 października, do czwartku, 15 października, w Auli przy ul. Grochowskiej 272. Wstęp jest wolny.

78 młodych pianistów od 3 października walczy na scenie Filharmonii Narodowej o zwycięstwo w jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie.

- Podobnie jak pięć lat temu, chcemy umożliwić mieszkańcom Warszawy kontakt z uczestnikami Konkursu Chopinowskiego. Zaprosimy kilkunastu, naszym zdaniem najlepiej rokujących artystów, do występów w naszej siedzibie przy Grochowskiej 272 – mówi Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia. - Każdy, kto z różnych przyczyn nie będzie mógł wysłuchać przesłuchań konkursowych, może przyjechać do nas i wieczorem posłuchać na żywo muzyki Chopina w wykonaniu tych samych artystów - dodaje. Podobne koncerty zorganizowano pięć lat temu, przy okazji poprzedniego Konkursu Chopinowskiego. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d26ezdr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ezdr
d26ezdr