Trwa ładowanie...

Za darmo: urodziny Witkacego w Teatrze Studio

Podczas wydarzenia wystąpi Teatr Improwizowany Klancyk
Share
Za darmo: urodziny Witkacego w Teatrze Studio
d2tcsnf

Sto trzydzieści ‒ a dokładnie sto dwadzieścia dziewięć lat i trzysta sześćdziesiąt cztery dni ‒ temu urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz, od roku 1985 patron Teatru Studio. To doskonała okazja, aby przypomnieć jego postać ‒ artysty wszechstronnego i bezkompromisowego, a przy tym wnikliwego krytyka otaczającej go rzeczywistości i... „wariata z Krupówek”. Teatr Studio w Pałacu Kultury i Nauki (pl. Defilad 1) zaprasza na wydarzenie dziś, w poniedziałek 23 lutego 2015 roku o godzinie 20:30. Wstęp wolny.

Przeczytajcie też: Za darmo: spotkania z bilardem indyjskim

Podczas Urodzin odbędzie się promocja książki Sposób na Witkacego, w której zebrane zostały rozmowy, poświęcone witkacowskim wątkom w twórczości pięciu artystów polskiego teatru: Szajny, Kantora, Grzegorzewskiego, Jarockiego i Lupy. Spotkania z udziałem zarówno wybitnych specjalistów, jak i młodych badaczy odbyły się w sezonie 2013/2014 w ramach projektu Ponowocześni / Nienowocześni, realizowanego przez Teatr Studio we współpracy z Wydziałem Wiedzy o Teatrze AT. O Sposobie na Witkacego będą rozmawiać Jarosław Gajewski i Wojciech Świdziński.

d2tcsnf

Po prezentacji książki wystąpi Teatr Improwizowany Klancyk. Aktorzy Klancyka zaimprowizują serię długich i krótkich scen, inspirowanych losowo wybranymi fragmentami pism estetycznych, publicystycznych, poezji i korespondencji Witkacego. Tytuł programu do ostatniej chwili pozostanie nieznany. Ale ‒ „któż mógłby znać tytuł komedii dell’arte w Czystej Formie przed jej końcem”?

Sprawdźcie inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

d2tcsnf

Podziel się opinią

Share
d2tcsnf
d2tcsnf